Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

List do ambasadora

We francuskich mediach znów pojawiły się bulwersujące sformułowania: "polskie obozy koncentracyjne". W związku z tym Błękitna Polska prowokacyjnie zapytała ambasadora Francji: dlaczego Francuzi bombardowali Londyn pociskami V1?
Warszawa, 23 lutego 2015 r.Jego Ekscelencja

Pan Pierre Buhler

Ambasador Francji

w Rzeczypospolitej PolskiejPanie Ambasadorze,

piszę do Pana w sprawie 8564 bomb latających V1 wystrzelonych podczas trwania II wojny światowej z terytorium Francji i zabijających bezbronnych mieszkańców Londynu. Zapytuję nie tylko Pana, ale i wszystkich Pańskich rodaków: dlaczego Francuzi w 1944 roku zdradziecko bombardowali stolicę Wielkiej Brytanii?Panie Ambasadorze,

proszę wybaczyć mi tę oczywistą prowokację, ale jest ona konsekwencją nagminnie pojawiających się we francuskiej przestrzeni publicznej sformułowań: „polskie obozy koncentracyjne”. Kilka dni temu ten zwrot znów pojawił się w Waszych mediach. Czy Francuzi nie znają historii II wojny światowej, czy też celowo zakłamują wizerunek Polaków?


Fakty są oczywiste: to Niemcy napadli, a potem okupowali Polskę i Francję. Na podbitych terytoriach obu tych państw prowadzili swoją ludobójczą politykę, której celem była ich absolutna dominacja w Europie. To nie Polacy mordowali w obozach koncentracyjnych i nie Francuzi kierowali bomby na Londyn. Musimy zrobić wszystko, by prawda ta nie została zafałszowana przez zręcznych manipulatorów. Jak długo reprezentowany przez Pana rząd w Paryżu biernie przyglądać się będzie tym niegodziwym praktykom?


Panie Ambasadorze,

chętnie przedstawia się Pan jako przyjaciel Polski. Niech Pańskie przeciwdziałanie bolesnemu dla Polaków procederowi stanie się potwierdzeniem tych deklaracji.


Z wyrazami szacunku

Krzysztof Zagozda, Przewodniczący Błękitnej Polski

Dodatkowe informacje: tel. 513056985

Copyright © 2017. All Rights Reserved.