Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Uniewinnienie dziennikarzy

Sąd Apelacyjny w Warszawie uniewinnił Jana Pawlickiego i Tomasza Gzella. Wyrok jest prawomocny. Sąd odrzucił apelację prokuratury.
Prokuratura wniosła apelację od wyroku sądu, który wcześniej uniewinnił dziennikarzy Jana Pawlickiego i Tomasza Gzella. Zdaniem prokuratury, oskarżeni w pełni świadomie nie zastosowali się do żądania osoby uprawnionej, w tym policjantów, i działając z zamiarem bezpośrednim, nie opuścili lokalu Państwowej Komisji Wyborczej, mimo wielokrotnie ponawianych komunikatów.

Dziennikarz Telewizji Republika Jan Pawlicki oraz fotoreporter PAP zostali zatrzymani, kiedy wypełniali swoje obowiązki zawodowe podczas protestów w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej. Zarzucono im popełnienie czynu określonego w art. 193 kodeksu karnego, czyli naruszenie miru domowego.

za:niezalezna.pl/64809-uniewinnienie-dziennikarzy

***

Czarny dzień sumiennej - jak powszechnie wiadomo - prokuratury?...

k

Copyright © 2017. All Rights Reserved.