Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Pieniądze podatników można wydawać do woli?

Telewizja Polska mogła utajnić informacje, za ile kupiła antypolski niemiecki serial „Nasze matki, nasi ojcowie” – stwierdził Naczelny Sąd Administracyjny. Sąd administracyjny wydał właśnie orzeczenie, które podtrzymywał wcześniejszy wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. – Sąd uznał, że to jest tajemnica handlowa TVP – mówi nam mec. Szymon Topa, pełnomocnik Stowarzyszenie Patria Nostra. Od ponad roku dociekało ono, ile TVP zapłaciła za emisję godzącego w dobre imię Polaków niemieckiego serialu „Nasze matki, nasi ojcowie”.

– Nie zgadzamy się z tym stanowiskiem, że TVP może zasłaniać się tajemnicą handlową, taka wykładania przepisów jest niekonstytucyjna – twierdzi Topa. Prezes Pro Patri Lech Obara argumentował, że TVP z racji pełnienia misji publicznej oraz finansowania ze środków publicznych nie powinna blokować tego typu informacji o kosztach emisji poszczególnych filmów czy seriali.

To nie koniec walki z tym antypolskim serialem. Z wnioskiem do sądu wystąpiła bowiem Reduta Dobrego Imienia. – Niedługo rozpocznie się w Polsce proces przeciwko twórcom tego filmu – zapowiada prezes Reduty Maciej Świrski. Podkreśla, że państwo polskie zupełnie nie reagowało w sprawie tego filmu wyprodukowanego za państwowe niemieckie pieniądze i sprzedanego do 60 krajów. – Tutaj aparat państwa polskiego zawiódł na całej linii. Stąd potrzebna jest w Polsce systematyczna, systemowa polityka historyczna związana z ochrona dobrego imienia – akcentuje.

Zenon Baranowski

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/131671,pieniadze-podatnikow-mozna-wydawac-do-woli.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.