Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Areszt za obronę życia

Linda Gibbons, kanadyjska obrończyni życia, została ponownie aresztowana. Do zatrzymania doszło przed placówką aborcyjną w Toronto. Linda Gibbons po raz kolejny została aresztowana. Walcząca o prawo do życia dzieci nienarodzonych Kanadyjka zdecydowała się na milczący protest.

Stała przed placówką aborcyjną – Morgentaler Clinic w Toronto, trzymając transparent ze zdjęciem dziecka i napisem „Dlaczego mamo? Kiedy mam tak dużo miłości do podarowania”. Kanadyjski sąd zakazał Gibbons zbliżać się do klinik aborcyjnych na odległość 500 metrów.

Mimo ostrzeżeń funkcjonariusza policji obrończyni życia odmówiła odejścia. Jej odmowa stała się podstawą do aresztowania. W ciągu ostatnich 20 lat Gibbons prawie połowę tego czasu spędziła w więzieniu. Ostatni raz Linda Gibbons opuściła więzienie w listopadzie 2014 r. Wtedy także została aresztowana za działalność na rzecz obrony życia.

Sąd odmówił jej prawa do widzeń. Uniemożliwiono jej także obronę przed sądem. W Kanadzie zabicie dziecka poczętego jest dozwolone bez żadnych ograniczeń prawnych. Fakt ten spotyka się z wielkim sprzeciwem organizacji pro-life. Niestety, w przeciwieństwie do placówek aborcyjnych, działaniom stowarzyszeń pro-life towarzyszy niezwykle skrupulatna kontrola państwa, czego doświadczyła Linda Gibbons. Przypomnijmy, że w więzieniu ciągle przebywa Mary Wagner.

Obrończyni życia pomimo sądowego zakazu weszła do ośrodka aborcyjnego i wręczała obecnym tam kobietom ulotki nawołujące do odstąpienia od morderstwa swoich dzieci. Oficjalnym powodem zatrzymania Wagner stało się zakłócanie działalności gospodarczej, gdyż taki status posiadają placówki aborcyjne.

Rafał Stefaniuk

za:www.naszdziennik.pl/swiat/133881,areszt-za-obrone-zycia.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.