Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Faszysta w „Wyborczej”

W 2009 r. „Gazeta Wyborcza” pozyskała nowego, zdolnego publicystę. Nazywał się on Władimir Putin i specjalnie dla niej napisał artykuł: „Cienie przeszłości nie powinny już dłużej zaćmiewać dzisiejszej, a tym bardziej jutrzejszej, współpracy między Rosją i Polską”. Przez kolejne lata „GW” propagowała pojednanie z Putinem. Tymczasem wczoraj opublikowała komentarz Macieja Stasińskiego, który potępił Leszka Millera za „milczenie na temat imperialistycznej i faszystowskiej polityki Putina”.

Wychodzi na to, że gazeta, która straszy Polaków odradzaniem się faszyzmu, sama faszystę drukowała. Zrozumiała swój błąd? Jest jedno „ale”: Stasiński opublikował niegdyś artykuł porównujący tych, co uważają, że w Smoleńsku był zamach, do tych, co mówią, że śmierć Hugo Cháveza z powodu raka była zbrodnią: „Niejednego prezydenta mordują na świecie ciemne siły. Różnych imają się metod. Niekiedy sprowadzają spokojnie szybujący samolot na ziemię przy pomocy kontrolerów lotu, po czym rozpylają mgłę, hel i detonują bomby […]. Kiedy indziej wszczepiają podstępnie raka”.

Dziś Stasiński wie już, że Putin jest faszystą. Pora, by odpowiedział na pytanie, czy faszyści mordują swoich przeciwników i czy prowadzą uczciwe śledztwa.

Piotr Lisiewicz

za: http://niezalezna.pl/65428-faszysta-w-wyborczej

Copyright © 2017. All Rights Reserved.