Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

"Tygodnik Powszechny" manipuluje. Kiedy straci nazwę "katolicki"?"Tygodnik Powszechny" mieniący się jako "katolickie" już od dawien dawna nie ma nic wspólnego z Kościołem. Tym razem dokonało chamskiej manipulacji wywiadem jaki przeprowadził z Pawłem Kowalem.

Na okładce najnowszego "Tygodnika Powszechnego" śp. Lech Kaczyński. Na górze tytuł "Wielki mit przeciętnego prezydenta. Paweł Kowal i Paweł Reszka wracają do Smoleńska". Kiedy Paweł Kowal zobaczył okładkę zdziwił się bardzo owym tytułem reklamującym jego rozmowę z TP.

Okazuje się, że w wywiadzie w "Tygodniku Powszechnym" dziennikarz zapytał Pawła Kowala: "Jeśli nie oceniać jego bardzo dobrej polityki wschodniej, to był przeciętny prezydent". Kowal odpowiedział zaś: "Nonsens".

- Udzieliłem wywiadu Tygodnikowi Powszechnemu o moich relacjach z Lechem Kaczyńskim. Rozumiem, że redakcja może dawać tytuły, jakie chce, ale powinien on jakoś korespondować z treścią. Brak mi słów oburzenia, jest mi przykro z tego powodu - skomentował skandaliczny wybryk "Tygodnika Powszechnego" Paweł Kowal w Telewizji Republika.

Może najwyższy czas by Tygodnik Powszechny ogołocił się z nazwy "katolicki tygodnik"? Jest wiele innych, bardziej pasujących do nowego oblicza TP terminów.

za:www.fronda.pl/a/tygodnik-powszechny-manipuluje-kiedy-straci-nazwe-katolicki,50069.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.