Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wstrząsające ustalenia ws. pomyłki przy in vitroKobieta po porodzie dowiedziała się, że urodziła nie swoje dziecko. Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Lekarzy zakończył postępowanie ws. błędu przy  zapłodnieniu in vitro – podaje rmf24.pl.

Kobieta po porodzie dowiedziała się, że urodziła nie swoje dziecko. Badania DNA wykazały, że dziewczynka nie jest biologiczną córką 30-letniej kobiety. W trakcie procedury in vitro nasienie męża kobiety połączono przez pomyłkę z komórką jajową innej kobiety.

Ustalenia rzecznika odpowiedzialności zawodowej lekarzy są wstrząsające i na tyle mocne, by sprawą zajął się sąd dyscyplinarny. To co wyszło podczas dochodzenia, posłuży dla prokuratury, w której toczy się śledztwo ws. narażenia na ryzyko utraty zdrowia lub życia matki i dziecka – podaje rmf24.pl.

W trakcie dochodzenia ustalono w jaki sposób doszło do pomyłki i kto jest za to odpowiedzialny. Szczegóły mają być znane w poniedziałek.

W 2014 roku w jednym ze szczecińskich szpitali kobieta, która wcześniej poddała się procedurze in vitro urodziła córkę. Po porodzie okazało się, że dziecko ma liczne wady genetyczne i musiało trafić na leczenie do szpitala. Podczas wykonywania dodatkowych badań okazało się, że kobieta, która je urodziła nie może być jego biologiczną matką.

za:niezalezna.pl/66180-wstrzasajace-ustalenia-ws-pomylki-przy-vitro

Copyright © 2017. All Rights Reserved.