Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Zachurski i Szewach Weiss o słowach dyrektora FBI

Zachurski o słowach dyrektora FBI: Dobrze, że zaapelował o edukację ws. Holokaustu. Powinien ją zacząć od siebie

Takie sformułowania wynikają z niewiedzy. Bardzo dobrze, że dyrektor zaapelował o zwiększenie edukacji młodego pokolenia, do którego sam należy, bo nie żył w czasie wojny. Powinien tę edukację zacząć od siebie – mówił o wystąpieniu szefa FBI Jamesa Comey’a podczas wizyty w Muzeum Holokaustu Tadeusz Zachurski korespondent tygodnika „Do Rzeczy”.

W artykule "Dlaczego wymagam od agentów FBI wizyty w Muzeum Holokaustu?", na łamach „The Washington Post”, przedrukowano przemówienie Jamesa B. Comey'a dyrektora FBI, który zwracając się do środowisk żydowskich, mówił o współodpowiedzialności Polaków, Węgrów i Niemców za zbrodnię Holokaustu. Dyrektor FBI nakazał swoim pracownikom wizytę w Muzeum Holokaustu, żeby mogli się przekonać, że „nawet dobrzy ludzie pomagali w mordowaniu milionów” i należy wyciągnąć lekcję z historii.

– Publikacja tego materiału nie była decyzją jednej czy dwóch osób – podkreślił Zachurski.

Według jego obserwacji, w Stanach Zjednoczonych popularność odnoszą tacy autorzy jak Tomasz Gross autor książki „Sąsiedzi”.

– Niestety Gross jest popularny w USA o wiele bardziej, niż prawda historyczna tego wymaga. Nikt w USA nie mówi, że to socjolog z zamiłowaniem do kontrowersji, które pomogły mu w uzyskaniu rozgłosu – dodał.

Zachurski podkreślał, że przez takie antypolskie pokazywanie historii, doprowadza się do jej zakłamywania na Zachodzie.

– Polska cierpi przez lata, ponieważ nasza historia została nam odebrana przez obcy rząd, który tworzył politykę historyczną. Temu rządowi było na rękę podkreślanie antysemityzmu Polaków.

Teraz przez to cierpimy i za to nadal płacimy tego typu wypowiedziami – stwierdził.

za:telewizjarepublika.pl/zachurski-o-slowach-dyrektora-fbi-dobrze-ze-zaapelowal-o-edukacje-ws-holokaustu-powinien-ja-zaczac-od-siebie,19448.html

***

Szewach Weiss o skandalicznej wypowiedzi szefa FBI: „To jest nie tylko kłamstwo. To jest fałsz historyczny. To psuje, to obraża, to nie jest prawdą”


Szewach Weiss, izraelski polityk i profesor nauk politycznych podkreśla w rozmowie z magazynem „Polska The Times”, że jest konieczność ciągłego przypominania, że „Polacy nie zaczęli II wojny światowej i nie zbudowali obozów zagłady, nie byli w nich strażnikami czy współpracownikami”.

To komentarz do skandalicznej wypowiedzi szefa FBI Jamesa Comeya, który Polaków i Węgrów uznał za współwinnych Holokaustu.

CZYTAJ TAKŻE: Skandaliczna wypowiedź dyrektora FBI: „Za Holokaust odpowiadają wspólnicy nazistów z Polski i Węgier!”

Większość obozów zagłady Niemcy zbudowali na ziemiach polskich, co jest faktem. (…) Część osób nazywa je polskimi obozami zagłady i to jest sprawa lingwistyki, ale nie tylko lingwistyki. Gdy coś znajduje się w jakimś kraju, to uważa się, że to należy do tego kraju. (…) to jest nie tylko kłamstwo. To jest fałsz historyczny. To psuje, to obraża, to nie jest prawdą, to wiąże niby Polskę ze zbrodniami hitlerowskimi

— zaznacza stanowczo prof. Weiss.

Mówiąc szczerze, Ukraińcy, Litwini, Łotysze, Estonia, Chorwaci, Francuzi, Holadia, Belgia… no kto nie współpracował z faszystami? Ale Polska na przykład nigdy nie stworzyła państwa faszystowskiego. Polska jako naród walczyła przeciwko faszystom. (…) Dlatego tak ważne jest jeszcze w tym pokoleniu, w którym żyje jeszcze tyle ofiar wojny, żeby ludziom zajmującym wysokie stanowiska przypomnieć dokładnie wszystko, jak wyglądała prawda historyczna

— zaapelował izraelski polityk.

W Polsce byli szmalcownicy, prawda? Ale gdzie nie było? Ale w Polsce było bardzo dużo Sprawiedliwych wśród Narodów Świata. I to jest bardzo ważne.

Natomiast reakcji oczekiwałbym przede wszystkim od zwierzchników Jamesa Comeya. Człowiek, który wypowiada tak antypolskie i antysemickie komentarze, powinien zostać zwolniony z zajmowanego stanowiska

— zakończył prof. Szewach Weiss.

/.../

CZYTAJ TAKŻE: Naczelny rabin Polski o słowach szefa FBI: „Również jestem obywatelem amerykańskim i dla mnie to jest po prostu wstyd”

źródło: polskatimes.pl/WUj

za:http://wpolityce.pl/swiat/241538-szewach-weiss-o-skandalicznej-wypowiedzi-szefa-fbi-to-jest-nie-tylko-klamstwo-to-jest-falsz-historyczny-to-psuje-to-obraza-to-nie-jest-prawda

Copyright © 2017. All Rights Reserved.