Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Bazelak: zmasowany atak na Polskę

W ostatnim czasie trwa zmasowany żydowski atak na Polskę. Powstają zakłamane i obrazoburcze filmy „Pokłosie” i „Ida”, które przedstawiają Polaków jako morderców. Do antypolskiej i antynarodowej narracji włączył się dyrektor FBI James Comey, który oskarża Polaków o kolaborację z nazistami przy Holokauście. „Oskarża się Polaków o masowe mordy, a to żydowscy oficerowie służący w NKWD dla Rosjan przyznali się, że osobiście bestialsko wymordowali 12 tys. polskich oficerów w Katyniu.”

W ostatnim czasie trwa zmasowany żydowski atak na Polskę. Powstają zakłamane i obrazoburcze filmy „Pokłosie” i „Ida”, które przedstawiają Polaków jako morderców. Do antypolskiej i antynarodowej narracji włączył się dyrektor FBI James Comey, który oskarża Polaków o kolaborację z nazistami przy Holokauście. Według słów amerykańskiego dygnitarza Polacy mordowali Żydów!

A jaka była jednak prawda? To tak zwani Żydzi, odpowiedzialni są za masowe mordy Polaków, a nie odwrotnie. To Żydzi są mordercami, a na swoich rękach mają niewinną krew tysięcy polskich mężczyzn, kobiet i dzieci.

Jak ujawniła gazeta „Maariv” żydowscy oficerowie służący w NKWD dla Rosjan przyznali się, że osobiście bestialsko wymordowali 12 tys. polskich oficerów w Katyniu. Józef Stalin osobiście wybierał oficerów, którzy mieli zabijać Polaków. Wraz z szefem NKWD, Żydem Ławrientijem Berią zaplanowali mord oficerów polskich i zdecydowali, że w większości zadanie to wykona grupa żydowskich oficerów z NKWD. Za morderstwa te byli odpowiedzialni Żydzi: major Joszua Sorokin, płk Aleksander Susłow , płk Samyun Tichonow.

Przypomnieć należy niektóre zbrodnie żydowskie z czasów II wojny światowej między innymi ludobójstwo z 8 maja 1943 roku w Nalibokach, jakim było wymordowanie 250 mieszkańców polskich wsi przez partyzantów żydowskich i sowieckich. Do historii mordu dokonanego na Polakach przez Żydów i Rosjan przeszła również zbrodnia w Koniuchach, gdzie bez litości zamordowano polskich mieszkańców wsi – mężczyzn, kobiety i dzieci.

Po wojnie Żydzi mocno udzielali się w komunistycznym UB torturując i mordując polskich bohaterów wojennych. Żydowscy zbrodniarze komunistyczni odpowiedzialni są za mordy 1650 Polaków w obozie w Świętochłowicach, gdzie prym w mordowaniu ludzi wiódł Żyd Salomon Morel i podlegli mu żydowscy kaci z UB. Żydowscy zbrodniarze odpowiedzialni są również za proces i morderstwo generała Fieldorfa Nila i rotmistrza Pileckiego, a także wielu innych polskich patriotów chowanych potem w bezimiennych grobach.

Hołubiony dzisiaj i uwielbiany w obecnej III RP Żyd major Zygmunt Baumann otrzymał krzyż walecznych za łapanki i prześladowanie polskich patriotów, żołnierzy Armii Krajowej i NSZ. Baumann organizował też napady na bezbronne rodziny żołnierzy niepodległościowych.

Czy ktoś osądził w Polsce tych żydowskich zbrodniarzy? Dlaczego Polacy nie kręcą filmów pokazujących prawdziwe oblicze Żydów i mordowanie przez nich bezbronnych Polaków? Żydzi mają na swoim koncie około 20 tysięcy niewinnie pomordowanych Polaków. Brakuje w naszej rodzimej kinematografii filmów o żydowskich mordach, a zamiast tego pluje się na groby polskich bohaterów z podziemia niepodległościowego. Polska nie powinna na to pozwalać. Mimo horroru i tragedii, jakie zafundowali naziści Żydom, to właśnie Żydzi stali się później prawdziwymi katami i mordercami, a nie Polacy. Nie dajmy się omamić żydowskiej propagandzie. Walczmy o prawdę i honor! Cześć i chwała polskim bohaterom!

Kamil Bazelak, były strongman i zawodnika MMA

za:www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/bazelak-zmasowany-atak-na-polske,13597126621#ixzz3Y9QNJfby


***

Szef FBI nie przeprasza Polaków. Niech Polacy zatem przypomną, jakie państwo finansowało Adolfa Hitlera


Szanowni Państwo.

Haniebne, oszczercze słowa szefa FBI stawiające Polaków w jednym rzędzie z Niemcami i Węgrami, jako kolaborujących z „nazistami” (w domyśle niezidentyfikowany naród przybyły do nas z kosmosu), nie doczekały się sprostowań. Więcej, zainteresowany popisał się niezwykłym przejawem buty i arogancji, stwierdzając, że nie przeprosi Polski za te słowa. Kolportując przy tym zdania, że choć w Polsce nie brakowało bohaterów narażających życie w celu ratowania Żydów, to istnieli też szmalcownicy.

W dobrą stronę zmierza Andrzej Duda, który w „Faktach Po Faktach” w ramach dezaprobaty po słowach szefa FBI zadaje pytanie, czy jeśli wśród Amerykanów byli obywatele krzywdzący w czasie II WŚ Żydów, czy to znaczy, że ramię w ramię szli podczas tamtego okresu z Niemcami?

To pytanie to krok w dobrą stronę, ale nie taka powinna być odpowiedź państwa poważnego na tak oszczercze kalumnie pod naszym adresem. Należy przy tym dodać, że nie mamy w tym przypadku do czynienia z chlapnięciem głupstwa, ale rozmyślnego kłamstwa wymierzonego w grabież Polaków w postaci miliardowych odszkodowań za utracone mienie w czasach wojny.

Dajmy sobie też spokój z historyjkami o drzewkach w pewnych instytucjach, bo to Amerykanów nie zaboli i nie wywoła litości. Poważne państwo odpowiedziałoby na tak haniebne oszczerstwo analogicznie do niego. A, że nie odpowie, możemy być pewni znając posunięty do absurdu filosemityzm naszych elit politycznych.

W normalnym państwie jego głowa wystąpiłaby w orędziu do milionów widzów, podkreślając, bez udziału jakiego państwa komory gazowe unicestwiające Żydów nigdy by nie miały prawa powstać.

Dojście nazistów do władzy nie byłoby możliwe bez finansowego, naukowego i gospodarczego wsparcia żydowskich bankierów ulokowanych na Wall Streat, czyli nieformalnych władców Stanów Zjednoczonych.

Niech wystarczy już przykład sprzedania niemieckiemu koncernowi IG Farben technologii wytwarzania ropy z węgla należącej do Standard Oil Rockefellera. Czy pożyczek udzielanych Niemcom przez Wall Streat. Dzięki czemu Wermacht osiągnął tak wysoką zdolność bojową. Amerykańskie koncerny, takie jak np. IBM dostarczały również technologię służącą z powodzeniem, choćby do ewidencjonowania więźniów niemieckich obozów koncentracyjnych.

Część badaczy uważa, iż proniemiecka polityka Stanów Zjednoczonych w latach międzywojnia, była od początku nastawiona na sztuczne wywołanie wojny w Europie w celu zarabiania Wall Streat dzięki kredytom na zbrojenia i reparacje. Drugi cel Amerykanów polegał na wyhodowaniu konkurencji w Europie mającej zdegradować Wielką Brytanię z pozycji kolonialnego mocarstwa światowego. Już sam Traktat Wersalski miał być „szyty na miarę” przyszłej hiperinflacji i wybuchu nacjonalizmu w Niemczech.

Zawsze bałem zadać się to pytanie, ale szef IBM ten wstyd ze mnie zdjął. Mianowicie, w myśl zasady prawa mówiącej o tym, że sprawcy (zleceniodawcy) przestępstwa należy szukać wśród tych, którzy zyskali po zbrodni.

Zatem, znając wykonawców zbrodni Holokaustu i nie podważając oczywistej mocy sprawczej NSDAP w tej sprawie. Może szef FBI wie.

Kto najwięcej zyskał, zyskuje i chce uzyskać w przyszłości z powodu obrzydliwej zbrodni Holokaustu?

Więcej o Amerykańskich korzeniach NSDAP: http://www.polskapartianarodowa.org/index.php?option=com_content&task=view&id=216&Itemid=46


O autorze: Migorr

Jestem równolatkiem tworu zwanego "Trzecią Rzeczpospolitą". Moje marzenie: Aby jej kres, którego konsekwencją będzie budowa Wolnej Polski nastąpił jeszcze za mojego życia.
*
2 Comments

Swego czasu polski historyk profesor Paweł Piotr Wieczorkiewicz podał m.in. informacje o finansowaniu niemieckiej machiny wojennej. Film z jego wypowiedzią został usunięty z serwisu YT za „szerzenie nienawiści”.
/.../
Na poważnie: powiązania kapitału światowego z nazistami były faktem. Faktem była również skandaliczna reakcja Franklina Delano Roosevelta, na relację Karskiego. Faktem był również udział Żydów w Holokauście, przemilczany wstydliwie. Faktem najważniejszym według mnie jest to, że Polacy jako naród w przeciwieństwie do Niemców, Rosjan, Ukraińców nie uczestniczyli w ludobójstwie.
/.../List organizacji Patria Polonia z USA do szefa FBI w sprawie jego wypowiedzi szkalującej Polskę i Polaków.

Pan James Brien Comey, Jr.
Director of the Federal Bureau of Investigation.

Piastuje Pan zaszczytne i odpowiedzialne stanowisko Dyrektora Federalnego Biura Śledczego.

Jest Pan absolwentem renomowanej uczelni – College of William & Mary w Wirginii (W&M), która po Uniwersytecie Harvarda jest drugą najstarszą instytucją szkolnictwa wyższego w Stanach Zjednoczonych. Do grona znanych absolwentów William & Mary należy m.in: 16 sygnatariuszy Deklaracji Niepodległości, trzech Prezydentów USA oraz Chief Justice Sądu Najwyższego. Posiada Pan tytuł Juris Doctor University of Chicago Law School. To wszystko zobowiązuje.

Studiując w ”Wietrznym Mieście” zapewne dowiedział się Pan, że Chicago to jednocześnie drugie po Warszawie miasto na świecie z największą liczbą Polaków (Polonii). Mieszkająca w USA Polonia pamięta o wydarzeniach okresu II Wojny Światowej. To Polska w roku 1939 była pierwszym krajem, który zbrojnie stawił czoła paktowi Ribbentrop – Mołotow walcząc jednocześnie przeciw niemieckiemu faszyzmowi i sowieckiemu stalinizmowi. Wojsko Polskie w kampanii roku 1939 zostało pobite, ale Polacy nie poddali się. Formowali jednostki bojowe w krajach koalicji antyfaszystowskiej i wstępowali w szeregi US Army, by na różnych frontach przez sześć lat przelewać krew w walce z Państwami Osi. W przeciwieństwie do innych podbitych przez Niemców narodów, Polacy nie kolaborowali z Hitlerem i nie utworzyli współpracującego z Berlinem rządu.

To Niemcy na podbitych ziemiach polskich zbudowali i nadzorowali obozy zagłady. Jeżeli coś zlokalizowane jest na terenie danego kraju, nie oznacza automatycznie, że jest to dzieło mieszkańców danego kraju. Pierwszymi więźniami niemieckich obozów byli Polacy. Kolejnymi ofiarami niemieckiego faszyzmu stali się europejscy wyznawcy religii mojżeszowej, w tym wielu posiadających polskie obywatelstwo. Ze wszystkich krajów okupowanych przez Niemców tylko na terenie Polski za pomoc Żydom groziła osobie pomagającej i jej rodzinie kara śmierci. (Tak zginął Józef Ulma, jego żona i szóstka dzieci, zamordowani przez Niemców za ukrywanie dwóch żydowskich rodzin).

Ze wszystkich krajów europejskich, tylko na terenie okupowanej Polski powstała państwowa instytucja – Rada Pomocy Żydom, powołana przez Polski Rząd na uchodźstwie. Rada działała przy Delegacie Rządu RP na Kraj pod konspiracyjnym kryptonimem Żegota, a jej zadaniem było niesienie pomocy ludności żydowskiej. Irena Sendler (Krzyżanowska) uratowała z Warszawskiego Getta 2500 żydowskich dzieci, umieszczając je w przybranych rodzinach, domach dziecka i ukrywając w Zgromadzeniu Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Działająca na terytorium okupowanym przez Niemców, zakonspirowana organizacja zbrojna polskiego podziemia Armia Krajowa (AK) dostarczała pomoc i uzbrojenie żydowskim konspiratorom, którzy na terenie Warszawskiego Getta w roku 1943 r. wywołali powstanie. Walkę ludności żydowskiej wspomagały jednostki Armii Krajowej. Niemcy opór zbrojnie zdławili, a ludność z getta wywieźli do obozów zgłady.

Obywatel Polski Jan Karski współpracując z Polskim Państwem Podziemnym dwukrotnie przedostał się do Getta Warszawskiego, a następnie wszedł na teren obozu, z którego Niemcy transportowali Żydów na śmierć. Powstałe w ten sposób raporty Polski Rząd na Uchodźstwie w Londynie przekazał razem z prośbą o pomoc rządom Anglii i USA. W lipcu 1943 r. Jan Karski został przyjęty w Białym Domu przez Franklina Delano Roosevelta. Osobiście poinformował wówczas prezydenta USA o potrzebie ratunku dla Żydów, mordowanych w niemieckich obozach zagłady. Dzięki Polakowi świat poznał prawdę o niemieckich zbrodniach, ale te trwały dalej. Druga wojna światowa była najkrwawszą wojną w historii ludzkości. W jej wyniku Polska straciła 16,07 % swoich obywateli. Dla przypomnienia – straty USA to: 0,32%, Niemcy 10,47%, a ZSRR 13,71% ludności kraju.

Każda ludzka śmierć to strata dla ludzkości. W opisie wydarzeń z okresu II Wojny Światowej nie można jednak stawiać znaku równości pomiędzy katami a ich ofiarami. To Niemcy rozpoczęli II Wojnę Światową atakując i okupując Polskę oraz inne kraje Europy i Afryki. To Niemcy ponoszą odpowiedzialność za Holocaust i inne zbrodnie ludobójstwa, co potwierdził Proces Norymberski. To Polacy, w tym obywatele polscy wyznania mojżeszowego byli ofiarami niemieckiego totalitaryzmu. W walce z faszyzmem Naród Polski stał po tej samej stronie, co Naród Amerykański, nie miał jednak takiej mocy decydowania o losach świata jaką posiadały Stany Zjednoczone. W wyniku II Wojny Światowej życie straciło 5, 600, 000 polskich obywateli. Działania wojenne i rabunkowa polityka okupantów (niemieckiego i sowieckiego) doprowadziły Polskę do ruiny, a porozumienia tzw. Wielkiej Trójki (USA, Wielka Brytania i ZSRR) spowodowały, że ok 1/3 przedwojennego terytorium Polski stała się częścią ZSRR.

Uznanie Polonii budzi deklaracja, że pragnie Pan czerpać wiedzę z muzeów Holocaustu. Zapraszamy do odwiedzenia Polski, gdzie są te największe. Nie do zakceptowania są jednak Pana sugestie zawarte w przemówieniu wygłoszonym 15 kwietnia 2015 r. w Muzeum Holokaustu w Waszyngtonie, w którym współwiną za niemieckie zbrodnie w stosunku do Żydów obarczył pan Naród Polski mówiąc: W ich mniemaniu mordercy i ich wspólnicy z Niemiec, Polski, Węgier i wielu, wielu innych miejsc nie zrobili czegoś złego. Przekonali siebie do tego, że uczynili to, co było słuszne, to, co musieli zrobić. Ponieważ w okresie studiów w W&M College, jako jeden z dwóch głównym przedmiotów wybrał pan religię, to wypada przypomnieć, że Polska to kraj katolicki i Polacy pamiętają, gdzie narodziła się religia chrześcijańska. Wielki Polak, Karol Wojtyła (znany jako Papież Jan Paweł II i Święty Kościoła), w czasie niemieckiej okupacji pomagał Żydom. Przez stulecia Polska była ostoją tolerancji dla wyznawców religii mojżeszowej. To do Polski uciekali Żydzi przed prześladowaniami jakie spotykały ich w innych europejskich krajach. W Polsce posiadali autonomię i przywileje, piastowali wysokie urzędy, mieli własne partie i organizacje, prowadzili własne biznesy, szkoły i niezależne media. Kiedy wybuchła II Wojna Światowa, Żydzi byli obywatelami Rzeczypospolitej.

Jako Polonia od osób wypowiadających się na temat Polaków i Polski oczekujemy przyzwoitości. Poprawności należy oczekiwać szczególnie od absolwentów renomowanych uczelnii na prestiżowych stanowiskach. Niewłaściwy dobór słownictwa zakłamuje prawdę historyczną, obraża Polaków i uwłacza pamięci tych obywateli polskich, którzy za pomoc Żydomom zapłacili życiem. To właśnie Polakom Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem w Jerozolimie przyznał najwięcej medali Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. Należy pamiętać, że w okupowanej przez Niemców Polsce skazani przez hitlerowców na zagładę Żydzi, nie byliby w stanie przetrwać bez pomocy Polaków (dostarczanie informacji, niezbednych dokumentów, żywności oraz pomoc w ucieczkach i ukrywaniu się). Szacuje się, że na terenie okupowanej przez Niemców Polski Holocaust przeżyło od 50 do 100 tyś Żydów. Kolejne 350 tyś. polskich Żydów uciekło przed Niemcami na tereny ZSRR.

Pochodzace z Talmudu słowa stwierdzają: Kto ratuje jedno życie, to ratuje cały świat. Wielu Żydów niemiecką okupację przeżyło dzięki bohaterskiej postawie Polaków. Szarganie imienia Narodu Polskiego to również uwłaczanie godności tych, którzy wojnę przeżyli dzięki odwadze i heroizmowi Polaków.

Chicago, IL. Kwiecień 2015 r.
President Patria – Polonia
Pawel Podczaski

za: http://www.ekspedyt.org/migorr/2015/04/22/35286_szef-fbi-nie-przeprasza-polakow-niech-polacy-zatem-przypomna-jakie-panstwo-finansowalo-adolfa-hitlera.html


Copyright © 2017. All Rights Reserved.