Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Prywatny katolik

Komorowski: Nie chciałbym, by mój Kościół kogokolwiek wspierał


– Dla mnie ideałem jest Kościół wolny od wszelkiego zaangażowania politycznego. Sam jako kandydat nie oczekuję poparcia Kościoła i jako katolik nie chciałbym, by mój Kościół kogokolwiek wspierał – powiedział w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" Bronisław Komorowski.

Ubiegający się o reelekcję prezydent odniósł się do kwestii zaangażowania Kościoła w sferę polityczną. – Nie chcę być prezydentem sumień Polaków, choć sam mam sumienie w znacznej mierze ukształtowane przez uczestnictwo w Kościele katolickim – przekonywał.

W opinii Komorowskiego nie w gestii prezydenta jest rozstrzyganie dylematów moralnych. – Dla mnie ideałem jest Kościół wolny od wszelkiego zaangażowania politycznego. Sam jako kandydat nie oczekuję poparcia Kościoła i jako katolik nie chciałbym, by mój Kościół kogokolwiek wspierał – mówił.
Prywatnie katolik, publicznie nie?

Przypomnijmy, że prezydent, który uważa się za katolika wyraża poparcie dla zapłodnienia in vitro. Podpisał także ustawę ratyfikującą konwencję ws. przeciwdziałania przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. W tej drugiej sprawie apelował do Komorowskiego Biskup Ignacy Dec.

Duchowny wskazywał, że prezydent wielokrotnie określał się jako wierzący i praktykujący katolik. "Jest Pan katolikiem od chwili chrztu, a zwolennikiem określonej partii od pewnego czasu. Partie i rządy przemijają, a słowo Boga trwa na wieki, słowo, którego aktualnie strzeże Kościół, którego Pan jest członkiem" – apelował do Komorowskiego. "Pomni na słowa pierwszego papieża, św. Piotra Apostoła, który powiedział przed Sanhedrynem: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi”, prosimy o niepodpisywanie aktu ratyfikacji” – dodał. „Modlimy się za Pana Prezydenta, jako synowie i córki tego samego Kościoła i tej samej Ojczyzny, modlimy się o mądrość serca, by Pan Prezydent stał zawsze po stronie prawdy i prawdziwego dobra Narodu, który obdarzył Pana najwyższym urzędem w naszym Państwie" – skwitował.

za:telewizjarepublika.pl/prywatny-katolik-komorowski-nie-chcialbym-by-moj-kosciol-kogokolwiek-wspieral,19700.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.