Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Obrończyni życia Mary Wagner skazana na 10 miesięcy więzienia

Walcząca o obronę życia poczętego Mary Wagner została skazana na 10 miesięcy więzienia. Rozprawa sądowa odbyła się w Toronto. Mary Wagner jest oskarżana za przeszkadzanie w biznesie kliniki aborcyjnej.

Według prokuratora Mary Wagner usiłowała narzucić innym swoje poglądy religijne, nie przejawia skruchy, nie obiecuje poprawy i lekceważy wyroki sądu. Prokurator podkreślił też, że być może któryś wyrok sądu zmieni jej przekonania.

Na sali było 18 osób, w większości Kanadyjczyków polskiego pochodzenia, którzy trzymali w rękach białe róże.

Mary do końca zachowywała milczenie, odmawiała też zapoznawania się z pokazywanymi jej dokumentami sądowymi. Jej stanowisko było reprezentowane przez wyznaczoną przez sąd prawniczkę, która oświadczyła, iż Mary jest osobą miłą, a jej milczenie nie oznacza braku szacunku dla sądu – relacjonuje goniec.net.

W opublikowany na portalu Facebook (profil „Mary Wagner w Polsce”) kobieta opublikowała list otwarty, w którym napisała m.in., że wraz z Lindą Gibbons są szczęśliwe niosąc ten krzyż (nie jest zbyt ciężki) i dążąc do otrzymania go, jako normalnego wyniku wiary w Chrystusa, kochając Go w tych najmniejszych (Mt 25:40).

Jesteśmy w więzieniu dobrowolnie i mamy nadzieję, że zachęcimy innych, aby stali mocno w wierze. Prosimy was o modlitwę, ale nie o to, aby ten krzyż został usunięty, ale o siłę, by go nosić i wzrastać w zaufaniu Bogu, do tego stopnia, byśmy ten krzyż kochały. Oczywiście nie możemy się doczekać dnia (mamy nadzieję, że przyjdzie), gdy nie będziemy już zamykane w więzieniu – tylko, jeśli oznaczać to będzie, że zabijanie się skończyło i wszyscy mają prawo żyć – i żyć swobodnie, jako oddani chrześcijanie – napisała Mary Wagner.

Mary Wagner 23 grudnia 2014 roku weszła do poczekalni placówki aborcyjnej Bloor West Village w Toronto. Matkom oczekującym na usunięcie ciąż wręczyła białe i czerwone róże oraz karteczki, na których informowała o alternatywach rozwiązaniach w sprawie aborcji.

za:telewizjarepublika.pl/obronczyni-zycia-mary-wagner-skazana-na-10-miesiecy-wiezienia,19778.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.