Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Budka przed ambasadą Rosji podpalona na rozkaz Sienkiewicza?

Były szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz miał wydać służbom specjalnym  polecenie podpalenia budki wartowniczej przed ambasadą Rosji – tak sugeruje szef CBA Paweł Wojtunik w rozmowie z ówczesną wicepremier Elżbietą Bieńkowską.

Do nagrania rozmowy polityków dotarł tygodnik „Do Rzeczy”. Sprawa dotyczy incydentu, który miał miejsce podczas warszawskiego Marszu Niepodległości w 2013 roku.

Maciej Wąsik, były wiceszef Centralnego Biura Antykorupcyjnego, mówi, że jest to klasyczna prowokacja polityczna. Dodaje, że sprawą powinna zająć się prokuratura, a niewykluczone, że także sejmowa komisja śledcza.

- Podpalenie budki strażniczej przy ambasadzie rosyjskiej podczas opozycyjnej demonstracji miało na opozycję zepchnąć odium „podpalaczy Polski”. Taka jedna sytuacja w historii XX wieku miała miejsce – dotyczyło to podpalenia Reichstagu – Hitler podpalił Reichstag i zrzucił to na swoich oponentów politycznych. Zastanawiam się, czy tak naprawdę nie byłaby dobra jakaś formuła nawiązująca do komisji śledczej, żeby tę sprawę zbadać. Nie znam jeszcze tego nagrania, nie jestem w stanie określić, jak mocno to jest powiedziane, ale skoro redakcja zdecydowała się na okładkę na ten temat i jest mowa, że to jest na polecenie Sienkiewicza, to coś musi za tym stać – ocenia Maciej Wąsik.

Po incydencie przed rosyjską ambasadą oskarżono jedną osobę. Kamil Z. usłyszał zarzut podpalenia altanki śmietnikowej. Śledczym nie udało się ustalić, kto podpalił budkę wartowniczą, dlatego też prokuratura umorzyła śledztwo.


za:www.radiomaryja.pl/informacje/budka-przed-ambasada-rosji-podpalona-na-rozkaz-sienkiewicza/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.