Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Literatura LGBT ważniejsza od ks. Tischnera?

/.../ Literatura LGBT to dziedzictwo kulturowe – uznał resort nauki, przyznając pieniądze na wydanie wyboru tekstów gejowskich. Jak pisze „Rzeczpospolita” uznania ministerstwa nie znalazł m.in. pomysł wydania dzieł zebranych ks. Tischnera. W środowisku naukowym wrze. – Przekroczono granice absurdu. Literatura gejowska stała się ważniejsza niż filozofia – mówi prof. Zbigniew Stawrowski, szef Instytutu Tischnera.

/.../
Najwięcej emocji wzbudziło przyznanie ponad ćwierć miliona złotych na wydanie wyboru tekstów gejowskich w „Antologii polskiej literatury queer”. Za tym pomysłem stoi dr Błażej Warkocki z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, którego uznaje się za znawcę tej literatury w Polsce. Prowadzi on m.in. zajęcia w ramach gender studies i kursy queer studies. – Literatura gejowska to w Polsce nisza – mówi „Rzeczpospolitej” proszący o anonimowość profesor polonistyki z UW. Finansowanie badań nad nią ze środków publicznych nazywa nieporozumieniem.
/.../.
„Rzeczpospolita”

więcej:http://www.tvp.info/20869139/literatura-lgbt-wazniejsza-od-ks-tischnera-naukowcy-oburzeni-decyzja-resortu-nauki

Copyright © 2017. All Rights Reserved.