Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Msza za Komorowskiego powinna odbyć się z egzorcyzmem

"Gazeta Wyborcza" opublikowała tekst pt. Spór o mszę za prezydenta Komorowskiego. I pisze: "Bronisław Komorowski 6 sierpnia kończy kadencję. Wieczorem tego dnia w kościele Wizytek grupa wiernych zamówiła mszę świętą w jego intencji. Kuria jest niezadowolona".

Trzeba przyznać, że GW nadal jest mistrzem manipulacji. Po pierwsze kuria zareagowała oświadczeniem w sprawie mszy świętej w intencji Komorowskiego tylko dlatego, że prasa podawała nieprawdziwą informację jakoby kuria warszawska z kard. Nyczem dziękowali Komorowskiemu za lata prezydentury. Jeden z portali katolickich nawet napisał, że to kuria stoi za zorganizowaniem owej mszy. A to oczywiście nieprawda. Oto co napisał ks. Przemysław Śliwiński, rzecznik kurii warszawskiej: "Archidiecezja Warszawska nie jest inicjatorem Mszy św. w intencji ustępującego prezydenta Komorowskiego. Msza została zamówiona w jednym z warszawskich kościołów przez grupę wiernych. Nieprawdą jest informacja, że będzie jej przewodniczył kard. Kazimierz Nycz".

Natomiast prawdą jest to, że dnia 6 sierpnia Archidiecezja Warszawska, razem z nowo powstającą Kancelarią Prezydenta, współorganizuje Mszę inaugurującą prezydenturę prezydenta elekta Andrzeja Dudy.

Ks. Śliwiński pisze jeszcze ważne zdanie: "Każdy wierny może zamówić Mszę św. w ważnej dla siebie intencji. Każdy ksiądz ma obowiązek zamawianą intencję przyjąć. Istotne jest, by ksiądz przyjmujący intencję i celebrujący Mszę św., odpowiednio i poprawnie pod względem teologicznym ją sformułował. Kościół, poprzez oświadczenia Prezydium Episkopatu Polski, jasno wyraził swoje stanowisko w sprawie kontrowersyjnych – z punktu widzenia doktryny Kościoła – decyzji prezydenta Bronisława Komorowskiego. To stanowisko podzielają wszyscy polscy biskupi, łącznie z Arcybiskupem

Więc reasumując, nie ma żadnego sporu o Mszę św. w intencji Prezydenta Komorowskiego. To tylko iluzja dziennikarzy z Czerskiej, którzy notorycznie atakują Kościół katolicki, siejąc zamęt w głowach Polaków. Z drugiej strony Msza św. w intencji odchodzącego prezydenta Komorowskiego powinna odbyć się z elementem egzorcyzmu. Bo jak celnie zauważył ks. prof. Bortkiewicz, "Politycy, którzy głosowali za in vitro dokonali apostazji moralnej! Wyłączyli się ze wspólnoty Kościoła!" (CZYTAJ TUTAJ). Komorowski podpisując ustawę o in vitro popełnił grzech ciężki - publicznie. Zatem, jeśli sam nie czuje w swoim sumieniu, że postąpił źle jedyną szansą dla niego jest egzorcyzm.

Na koniec, bardzo niesmaczne jest to, że osoby udające katolików, wykorzystują Kościół do poprawy swojego wizerunku. A tak się dzieje w przypadku tych polityków, którzy postępują publicznie sprzecznie z nauką kościoła katolickiego. Niech wreszcie określą się i zdecydują: chcą być w Kościele czy nie!

Sebastian Moryń

za:www.fronda.pl/a/msza-za-komorowskiego-powinna-odbyc-sie-z-egzorcyzmem,54549.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.