Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Nagonka "The Economist" na PiS i Andrzej Dudę.

W gazecie tej piszą żona i przyjaciel Sikorskiego

W ciągu ostatniej doby brytyjska gazeta "The Economist" aż trzykrotnie promowała na Twitterze artykuł, którego wymowa jest jasna: Andrzej Duda i PiS doprowadzą do pogorszenia stosunków polsko-niemieckich, na czym skorzysta Rosja. Kto jest autorem tekstu? O dziwo, nie jest on podpisany. Ale w liberalnym "The Economist" na stałe pisują Edward Lucas, przyjaciel Radosława Sikorskiego, oraz Anne Applebaum - małżonka byłego szefa polskiego MSZ.

Artykuł zatytułowany "Niemiecki test" zaczyna się słowami, jakie znamy z wypowiedzi Bronisława Komorowskiego i Ewy Kopacz:

"Polska nigdy nie była tak bogata, bezpieczna i wolna. Ale ten dorobek jest pod rządami Andrzeja Dudy zagrożony".


Im dalej, tym propaganda staje się bardziej bezczelna. Anonimowy autor pisze o "olśniewających sukcesach" Polski, o tym, że Donald Tusk stał się jedną z najważniejszych postaci europejskiej polityki oraz oczywiście o tym, że po wyborach nasz kraj może stoczyć się w "ciasny, nieufny populizm". Jest też rzecz jasna o "dziwacznej drażliwości" Jarosława Kaczyńskiego, który "wypadł źle" jako premier w latach 2006-2007.

Artykuł kończy się zdaniami, które wyglądają, jakby były inspirowane przez polityków PO:

"Chęć Polaków do politycznej zmiany jest zrozumiała, ale ich demokracja potrzebuje dwóch odpowiedzialnych partii, a nie tylko jednej. Pan Duda musi udowodnić, że nie jest marionetką pana Kaczyńskiego".


Tekst był w ciągu ostatniej doby promowany aż trzykrotnie na profilu "The Economist" na Twitterze. W tym samym serwisie społecznościowym link do artykułu udostępnił także Radosław Sikorski. Warto przy tym zauważyć, że w "The Economist" piszą Edward Lucas, przyjaciel Sikorskiego, i Anne Applebaum, żona byłego szefa polskiego MSZ. Tekst nie był zaś, o dziwo, podpisany - nawet inicjałami lub pseudonimem. Czyżby więc celowo ukryto personalia autora paszkwilu?    

za:http://niezalezna.pl/69914-nagonka-economist-na-pis-i-andrzej-dude-w-gazecie-tej-pisza-zona-i-przyjaciel-sikorskiego

Copyright © 2017. All Rights Reserved.