Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Tęcza zniknie z pl. ZbawicielaDo końca miesiąca z placu Zbawiciela w Warszawie ma zniknąć kontrowersyjna tęcza. Instalacja kojarzona głównie ze środowiskami LGBT została ustawiona w tym miejscu w czerwcu 2012r.

Przeciwko niej protestowały środowiska patriotyczne. Organizowano też pikiety modlitewne w intencji demontażu tęczy. Instalacja była również kilka razy podpalana, jednak władze stolicy ją odbudowywały z publicznych pieniędzy.

Tęczę zaopatrzono też w kosztowny system ognioodporny i nawadniający.

Dr Krzysztof Kawęcki, wiceprezes Prawicy Rzeczpospolitej, mówi, że władze odegrały kluczową rolę w funkcjonowaniu instalacji.

- Fakt propagowania tego politycznego ruchu homoseksualnego, jakim jest tęcza zawdzięczamy z jednej strony agendzie rządowej, czyli Instytutowi Adama Mickiewicza podlegającemu Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz władzom samorządowym, konkretnie pani Hannie Gronkiewicz-Waltz. Obawiam się niestety, że ta instalacja zostanie po prostu w tej chwili odremontowana, zostanie w jakiś sposób restaurowana i później znajdzie się w jakimś miejscu. Obawiam się, że jeszcze nadal w Warszawie – powiedział dr Krzysztof Kawęcki.

Tęcza, zanim jeszcze stanęła na placu Zbawiciela, podczas polskiej prezydencji w Unii Europejskiej stała na placu przed Parlamentem Europejskim.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/tecza-zniknie-z-pl-zbawiciela/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.