Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Niemieccy biskupi rozpowszechniają postulaty ruchu homo

Powinno się przestać nazywać homoseksualizm grzechem - uważa niemiecki teolog Stephan Goerz. Wywiad z nim zawierający sprzeczne z nauczaniem Kościoła poglądy zamieszczono na oficjalnej stronie Konferencji Episkopatu Niemiec bez żadnego komentarza.

Wywiad nawiązuje do książki Goerza pt. „Kim jestem, by sądzić? Homoseksualizm i Kościół katolicki”. Teolog moralny uważa, że nauczanie Kościoła na temat homoseksualizmu jest przestarzałe i powinno się je dostosować do nowych czasów. Goerz apeluje, aby Kościół przestał nazywać homoseksualizm grzechem. Dlaczego? Bo warunki, w których żyje współczesny człowiek zmieniły się w stosunku do czasów biblijnych, kiedy to „prokreacja była pierwszym danym przez Boga celem seksualności”, a sama „seksualność była pierwszym celem dla zapewnienia przetrwania ludzi”.

Związki homoseksualne zdaniem Goerza „nie powinny być ani dyskryminowane ani penalizowane”. Rozmówca wyraził również nadzieję związaną ze zbliżającymi się dyskusjami Synodu poświęconego rodzinie, iż „stare potępianie aktów homoseksualnych zostanie zarzucone”. Mało tego, teolog twierdzi, że parom jednopłciowym powinno się udzielać ślubów sakramentalnych, o ile są partnerzy są sobie wierni i „postrzegają partnerstwo w ramach wiary w Boga oraz Jezusa”.

Zamieszczony na stronie episkopatu wywiad pozbawiony był jakiegokolwiek komentarza, który wskazywałby, że niemieccy biskupi odcinają się od zawartych tam treści.

za:www.fronda.pl/a/niemieccy-biskupi-rozpowszechniaja-postulaty-ruchu-homo,56062.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.