Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Skandaliczny apel E. Kopacz do o. Tadeusza Rydzyka CSsR

Premier Ewa Kopacz w trakcie wystąpienia na posiedzeniu Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej zaatakowała o. Tadeusza Rydzyka. „Ojcze Dyrektorze, niech Ojciec się zmieni i zacznie głosić Ewangelię o miłości bliźniego” - mówiła szefowa PO.

W trakcie wystąpienia Ewa Kopacz wymieniała – jej zdaniem – sukcesy ośmioletnich rządów Platformy, po czym negatywnie oceniła zachowanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, posła Antoniego Macierewicza i o. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja.

- Panie prezesie Kaczyński, niech pan się zmieni i zacznie uśmiechać się do ludzi, niech pan ich wreszcie polubi. Panie pośle Macierewicz, niech się pan zmieni, niech pan przestanie poruszać się w oparach absurdu. Ojcze Dyrektorze, niech Ojciec się zmieni i zacznie głosić Ewangelię o miłości bliźniego. Panowe zmieńcie się – mówiła premier.

Na słowa Ewy Kopacz odpowiedziała poseł Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera. „Ewa Kopacz zamieniła rząd Rzeczypospolitej w sztab wyborczy Platformy Obywatelskiej” – oceniła wiceprezes PiS.

- Pani Ewo Kopacz, niech pani przestanie zajmować się Prawem i Sprawiedliwością, niech pani przestanie zajmować się Radiem Maryja, Telewizją Trwam, a niech pani zacznie wreszcie w Polsce rządzić. (…) Od kilku miesięcy rząd nie rządzi w Polsce, tylko zajmuje się kampanią wyborczą Platformy Obywatelskiej – wskazuje poseł Beata Szydło.

Słowa Ewy Kopacz stoją w opozycji z wcześniejszymi wypowiedziami św. Jana Pawła II i wieloletniego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego o. Mieczysława Alberta Krąpca OP.

- Matce Najświętszej zawierzam dalszą działalność i apostolstwo Radia Maryja. Niech rozwija się ono i przyczynia do utrwalania tu na ziemi cywilizacji prawdy i miłości, zgodnie z wolą Boga i dla Jego chwały – podkreślał św. Jan Paweł II w trakcie II Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja do Ojca Świętego w 1995 roku.

Dwa lata później Ojciec Święty wskazywał: „Wypełniacie wielką misję przepowiadania Ewangelii wszelkiemu stworzeniu. Katecheza, którą prowadzicie to także służba Kościołowi i społeczeństwu. Tak, moi drodzy. Wasza działalność jest służbą Kościołowi”.

- To jest jedyne radio „polskie”, bo sięga podstaw naszej kultury, bo wie, dokąd powinien dążyć nasz naród. Istotą pracy Radia Maryja jest iść do Boga przez Maryję, zgodnie z naszą historią, zgodnie z naszą tradycją narodową. Tak, więc gromadząc się wokół Radia Maryja budujemy nasz naród – tłumaczył z kolei o. Mieczysław Albert Krąpiec OP.

Posiedzenie Rady Krajowej PO rozpoczęło się o godz. 18.00. O godz. 19.30 senatorowie partii wrócili do debaty nad prezydenckim wnioskiem o rozpisanie referendum na 25 października.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/skandaliczny-apel-e-kopacz-do-o-tadeusza-rydzyka-cssr/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.