Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Doniesienie na Ewę Kopacz ws. publicznego znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR
Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złoży doniesienie do Prokuratura Generalnego ws. publicznego znieważenia o. Tadeusza Rydzyka CSsR, dyrektora Radia Maryja przez premier Ewę Kopacz.

Chodzi o skandaliczne słowa premier wypowiedziane podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej.

Ewa Kopacz zwracając się do redemptorysty powiedziała: „Ojcze Dyrektorze, niech ojciec się zmieni i zacznie głosić Ewangelię o miłości bliźniego”

Ryszard Nowak, przewodniczący Komitetu Obrony przed Sektami i Przemocą powiedział, że szefowa PO popełniła przestępstwo z artykułu  256. § 1 Kodeksu Karnego.

- Kto publicznie nawołuje do nienawiści na tle różnic wyznaniowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2. Jest zły okres od wielu lat, gdzie się szykanuje o. Tadeusza Rydzyka CSsR, nie tylko internauci go szykanują i namawiają do zabicia, ale teraz pojawiło się coś najgorszego, kiedy premier rządu, również szykanuje publicznie o. Tadeusza Rydzyka –zaznacza Ryszard Nowak.

Ogólnopolski Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą zwraca także uwagę, że premier znieważyła również byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego.

Przemysł pogardy rozpoczął się w 2007 roku przed kampanią parlamentarną. Później politycy PO mówili o dorzynaniu watahy. Dziś premier powraca do mowy nienawiści.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/doniesienie-na-ewe-kopacz-ws-publicznego-zniewazenia-o-tadeusza-rydzyka-cssr/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.