Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Ewa Kopacz zniesmaczona prawdą o aborcjiNa partyjnym wiecu w Piotrkowie Trybunalskim premier Ewa Kopacz spotkała się z rzeczywistością funkcjonowania popieranej przez nią ustawy aborcyjnej. Dzięki temu nieludzkiemu prawu każdego dnia w Polsce zabijane są nienarodzone dzieci.

4 października do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechała premier Ewa Kopacz wraz z innymi politykami Platformy Obywatelskiej. Spóźniona o ponad 1,5 godziny spotkała się z mieszkańcami miasta i lokalnymi działaczami PO.

Tę polityczną agitację wykorzystali działacze Fundacji PRO – Prawo do Życia, którzy zorganizowali pikietę informacyjną na temat aborcji. Jak relacjonuje piotrkowski działacz Fundacji Leszek Heinzel, doszło do bezpośredniego spotkania z premier Kopacz.

– Z naszym najmłodszym dzieckiem na ręku dotarłem do pierwszoplanowych działaczek PO. Na nasz widok pani premier z miną słodkiej cioci zwróciła się do naszej córeczki – relacjonuje Heinzel. – Jednak gdy tylko jej oznajmiłem, że na mocy popieranego przez nią prawa córka miała wskazanie do aborcji, jej zachwyt w jednej chwili wyparował – dodaje. Zniesmaczona Ewa Kopacz oddała otrzymaną od działaczy Fundacji ulotkę antyaborcyjną. – Jeden z funkcjonariuszy BOR uderzył mnie łokciem. Otrzymałem również reprymendę od towarzyszącej premier posłanki Radziszewskiej i jej świty – podsumowuje Leszek Heinzel.

Obrońcy życia kontynuowali pikietę, pokazując plakat antyaborcyjny i rozdając pozostałe ulotki. Na mocy popieranej przez Ewę Kopacz ustawy aborcyjnej każdego roku w Polsce setki dzieci jest zabijanych tylko dlatego, że prowadzący ciążę lekarz podejrzewa u nich dowolną chorobę.

Aleksandra Musiał

Autorka jest ekspertem Fundacji PRO - Prawo do Życia.

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/145181,ewa-kopacz-zniesmaczona-prawda-o-aborcji.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.