Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jest śledztwo ws. oszczerstw Grossa

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Żoliborz wszczęła śledztwo w sprawie słów Jana Tomasza Grossa, który na łamach niemieckiego dziennika oczerniał Polskę i Polaków przypisując naszemu narodowi udział w holokauście.

Śledztwo wszczęto na podstawie art. 133 Kodeksu karnego, mówiącego, że "kto publicznie znieważa Naród lub Rzeczpospolitą Polską, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3".

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie w związku z publikacją Grossa wpłynęło aż 125 powiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa.

Przypomnijmy, że zdaniem Jana Tomasza Grossa, Polska – w przeciwieństwie do Niemiec – nigdy nie rozprawiła się ze swoim antysemityzmem i pomimo, że "polscy katolicy podczas okupacji hitlerowskiej okrutnie cierpieli, mieli bardzo mało współczucia dla głównych ofiar hitleryzmu".

Autor "Sąsiadów" pisał na łamach "Die Welt", że "ohydne oblicze Polaków pochodzi jeszcze z czasów nazistowskich". W jego ocenie kryzys imigracyjny pokazał, że "korzenie postawy Europy Wschodniej biorą się bezpośrednio z czasów II wojny światowej i z czasów tuż po jej zakończeniu"

za:telewizjarepublika.pl/jest-sledztwo-ws-oszczerstw-grossa,24863.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.