Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kino gejowskie na Warszawskim Festiwalu Filmowym

„Gayby baby" to australijski film promujący adopcję dzieci przez pary homoseksualne. Tym razem głos zabierają nie dorośli, a dzieci wychowywane w takich rodzinach.
Swoją europejską premierę film miał podczas tegorocznego Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Lobby homoseksualne zmienia taktykę. Już nie dorośli opowiadają o urokach życia w rodzinach z dwoma mamami lub dwoma ojcami, a dzieci. Dzieci zostają więc wykorzystane do tego, by oswoić społeczeństwo z kwestią adopcji dzieci przez pary jednopłciowe.

„Gayby Baby” to pełnometrażowy film zrealizowany przez  Australijkę Mayi Newell. Sama wychowywana była przez dwie matki. Ze swoimi bohaterami spędziła trzy lata. Zwolennicy tego typu kina są zachwyceni. Ich zdaniem Newell stworzyła „wzruszający portret dzieci”.

Jeden z bohaterów – 10-letni Gus ma dwie mamy - Jen i Jamie. Ojcem chłopca jest anonimowy dawca nasienia. Chłopiec zafascynowany jest profesjonalnym wrestlingiem. Całymi dniami ćwiczy pozorowane walki. Jego ukochaną sparing partnerką jest siostrzyczka. Przepytuje ją ciągle z pseudonimów scenicznych zawodników, odtwarza walki przy użyciu lalek i nieustannie namawia mamy, żeby puściły go na show wrestlingu, jak tylko zawita do Australii. Kobiety nie podzielają pasji chłopaka: - Nie podoba mi się, jak ci tryskający testosteronem mężczyźni traktują kobiety i, jak o nich mówią - argumentują. Czy ta  ogromna fascynacja światem walki nie jest dowodem na to, że młody chłopak potrzebuje jednak wzoru męskości dla prawidłowego rozwoju. Entuzjaści filmu zdają się tego nie dostrzegać.

Inna bohaterka, 12-letnia Ebony, mieszka z mamami na przedmieściach Sydney. Nie czuje się do końca akceptowana. Dziewczyna wspomina, że kiedy dowiedziała się o związku mamy z inną kobietą mówiła: - To nie jest normalne. Wy nie jesteście normalne. W filmie występuje także Grahama adoptowany dla odmiany przez dwóch gejów. I Matt wychowywany przez dwie bardzo religijne matki.

„Dorastanie jest trudne, a dorastanie w rodzinie homoseksualnej jest jeszcze trudniejsze, pomimo miłości i wsparcia ze strony rodziców. Młodzi bohaterowie pokazując swoje życie, z humorem i ogromną dojrzałością przedstawiają własny punkt widzenia na całą sprawę. Jak mówią "dzieci mają czasem lepsze pomysły niż dorośli". Warto ich posłuchać” – można przeczytać w materiałach prasowych.

Te sielskie obrazki mają jednak jeden cel i autorka filmu go nie ukrywa. To dowartościowanie homoseksualistów adoptujących dzieci. - Mam prawo mieć rodzinę, ale ani ja, ani nikt inny nie ma prawa narzucać mi jej definicji - tłumaczy reżyserka. Bo jak przekonuje, rodziny nie tworzy fakt, że urzędnik wypowie słowa: od tej pory jesteście małżeństwem i rodziną. Tworzy ją miłość, poświęcenie i oddanie. Szkoda, że ze szkodą dla dzieci.

za:www.fronda.pl/a/kino-gejowskie-na-warszawskim-festiwalu-filmowym,58592.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.