Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Grossem zajmie się prokuratura, Tokarczuk idzie w zaparte, GazWyb manipuluje jak zwykle

1.Prokuratura poprzez swego rzecznika poinformowała, że rozpoczyna postępowanie w sprawie Grossa. Oto tekst tego komunikatu:

„W dniu 14 października w Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Żoliborz wszczęto śledztwo w sprawie publicznego znieważenia w dniu 13 września 2015 r. Narodu Polskiego w artykule autorstwa Jana T. Grossa  pod tytułem „Europejczycy Wschodni nie mają wstydu” zamieszczonego na stronie internetowej niemieckiego dziennika „Die Welt” poprzez użycie m.in. słów „Polacy w trakcie wojny zabili więcej Żydów niż Niemców”, tj. o czyn z art. 133 kk.

Do dnia dzisiejszego w sprawie tej wpłynęło 125 zawiadomień o przestępstwie.   W toku śledztwa prokurator w pierwszej kolejności dokona procesowego przetłumaczenia przedmiotowego artykułu z języka niemieckiego na język polski.”

Reduta Dobrego Imienia złożyła zawiadomienie o popełnieniu przez Grossa przestępstwa znieważenia Narodu Polskiego. Trzeba tu dodać, że większość z tych 125 zawiadomień, o których wspomina Prokuratura to zawiadomienia złożone przez członków i sympatyków Reduty Dobrego Imienia. Zamieściliśmy na stronach RDI www.rdi.org.pl wzór zawiadomienia, które można ściągnąć, wypełnić swoimi danymi jako zawiadamiającego, wydrukować, podpisać i wysłać do Prokuratury.

Reduta będzie z uwagą obserwować działania Prokuratury w tej sprawie tym bardziej, że  pod petycją w sprawie objęcia osobistym nadzorem tego postępowania przez Prokuratura Generalnego podpisało się już prawie 35 tysięcy osób. Petycję można podpisywać na stronach Reduty.

O dalszych działaniach Reduty Dobrego Imienia w sprawie Grossa będziemy informować.

2. Olga Tokarczuk po swoim wyczynie w TVP Info, (kiedy to powiedziała, że Polacy zmyślili swoją historię, byli mordercami Żydów i właścicielami niewolników, oraz powinni uczyć się od Niemców jak rozliczyć się z przeszłością) brnie dalej ścieżką zniesławiania Polaków. Po fali oburzenia, która przetoczyła się przez Polskę w wywiadzie dla Gazety Wyborczej podtrzymała swoje twierdzenia.

Równocześnie we wrocławskiej mutacji (to bardzo dobre określenie odzwierciedlające rzeczywistość:) Gazety Wyborczej pojawił się artykuł pod tytułem "Hejterzy grożą śmiercią Oldze Tokarczuk. Za słowa o Żydach i Polakach” autorstwa Magdy Piekarskiej. W tekście tym, w początkowym fragmencie wymieniono  w trzech akapitach zachowania i reakcje obywateli na słowa Olgi Tokarczuk  - niektóre z tych zachowań i reakcji rzeczywiście są niedopuszczalne. Piąty kolejny akapit brzmi następująco:

"Maciej Świrski, założyciel Reduty Dobrego Imienia, w latach 2006-2009 wiceprezes Polskiej Agencji Prasowej, nazywa pisarkę "słabą na umyśle" i zarzuca, że kontrowersyjną wypowiedzią chce napędzić sprzedaż książki. Nawołuje do słania listów protestacyjnych na adres Wydawnictwa Literackiego i bezpośrednio do pisarki, na jej facebookowy profil. Wielu odpowiedziało na ten apel.”

W kolejnym akapicie jest kolejny przykład reakcji na słowa Tokarczuk, a ten fragment tekstu jest zakończony w następujacy sposób:

"Kiedy akcję Reduty Dobrego Imienia opisał portal onet.pl, pod tekstem pojawiło się błyskawicznie ponad 3,6 tysięcy głosów. Internauci proponowali m.in., jak edi, "szybki proces i wydalenie z kraju bez prawa do powrotu”

Cały ten tekst jest pod linkiem:

http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,19019450,nienawisc-w-internecie-groza-smiercia-oldze-tokarczuk.html#ixzz3oqmUuPMP

???Jak widać pani Piekarska nie zamieściła ani słowa o źródle z którego pochodzą słowa Macieja Świrskiego, ani też nie wspomniała, że w „Stanowisku Reduty w sprawie Olgi Tokarczuk” jasno stwierdzono, że Reduta nie będzie podejmować w tej sprawie na tym etapie działań, żeby nie napędzać Tokarczuk klienteli.

Co więcej - Piekarska dokonała manipulacji w swoim tekście w taki sposób, że czytelnik jest przekonany, że rozmaite naganne zachowania pojawiły się z inspiracji Reduty i są przez nią koordynowane. W związku z powyższym Dział Prawny RDI prowadzi teraz analizy prawne mające na celu wskazanie najlepszego sposobu doprowadzenia do naprawienia szkody przez Gazetę Wyborczą jaką wyrządziła dobremu imieniu Fundacji i jej prezesowi. Najprawdopodobniej RDI wystąpi na drogę sądową przeciwko GW i Piekarskiej. O wynikach będziemy informować


Newsletter Reduty Dobrego Imienia [Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.]

Copyright © 2017. All Rights Reserved.