Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Szaleństwo we Włoszech.

Nie będzie świątecznych symboli, aby nie drażnić muzułmanów
Wydawałoby się, że "poprawność polityczna" w krajach Europy Zachodniej już dawno osiągnęła granicę absurdu. Teraz jednak jest ona przekraczana jeszcze bardziej. We Włoszech będą unikać bożonarodzeniowych symboli, bo mogłyby drażnić muzułmanów.

Awantura wybuchła po decyzji dyrektora jednej ze szkół w Mediolanie. Uznał on, że Boże Narodzenie zastąpi... "święto zimy"! Na dodatek pod koniec stycznia. Urzędnik nie ukrywa, że zdecydował się na taki krok, aby nie drażnić wyznawców islamu.

– Gdyby w programie części artystycznej znalazła się chociaż jedna kolęda, ktoś mógłby pomyśleć, że to prowokacja, zwłaszcza po tym, co wydarzyło się w Paryżu – stwierdził Marco Parma.

Po nagłośnieniu skandalu zaczęli protestować rodziców uczniów. Okazało się, że Parma nie jest jedynym dyrektorem, który boi się wystawić na terenie szkoły chociażby choinki. We Włoszech trwa ożywiona dyskusja na ten temat.

za:niezalezna.pl/73397-szalenstwo-we-wloszech-nie-bedzie-swiatecznych-symboli-aby-nie-draznic-muzulmanow

Copyright © 2017. All Rights Reserved.