Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Czy PO poprosi Moskwę o pomoc w zaprowadzeniu demokracji w Polsce?

Posłowie PO /.../ w sejmie, powstali z ław i skandują- "precz z komuną".

Stopień załgania i hipokryzji PO mnie oszałamia... "Precz z komuną" wyje skorumpowana partia, która przez całe lata chroniła postkomusze sitwy, układy, agentów, partia sama zblatowana z postkomuną, że o honorach dla Jaruzela nie wspomnę...

W internetach tymczasem o wolności najbardziej wyje Tomasz Lis.

Zaś prominentny polityk PO skarży się w pro-putinowskich, propagandowych mediach na Macierewicza...

Serio, obawiam się, że jak tak dalej pójdzie, to PO poprosi Moskwę o pomoc w ratowaniu demokracji.

Dawid Wildstein/salon24.pl

za:www.fronda.pl/a/czy-po-poprosi-moskwe-o-pomoc-w-zaprowadzeniu-demokracji-w-polsce,61527.html

***

Niesiołowski w prokremlowskim „Sputniku” atakuje Macierewicza


Macierewicz jest niepoważny, komisja badająca katastrofę w Smoleńsku jest jak komisja Burdenki, a Kaczyński to „mały, zakompleksiony człowiek” - to stwierdzenia Stefana Niesiołowskiego. Poseł PO udzielił wywiadu będącemu częścią rosyjskiej machiny propagandowej „Sputnikowi”.

- Raport Komisji Millera jest niepodważalny – stwierdził Stefan Niesiołowski, odnosząc się do prac komisji Jerzego Millera, według której tupolew z Lechem Kaczyńskim na pokładzie rozbił się, bo zaczepił o brzozę. Zdaniem Niesiołowskiego, praca komisji kierowanej przez Antoniego Macierewicza to „szaleństwa”, a sama komisja przypomina komisję Burdenki, która rozpowszechniała kłamstwa nt. Katynia. Zapytany o dr. Kazimierza Nowaczyka, autora wyliczeń, według których na pokładzie samolotu doszło do wybuchu, Niesiołowski powiedział, że „pan Nowaczyk wysługuje się Macierewiczowi”.

Polityk PO nazwał też Jarosława Kaczyńskiego „zakompleksionym człowiekiem”.

- On nienawidzi Tuska, bo przegrał z nim kilkakrotnie. Ma wielki kompleks o te klęski, które poniósł w debacie. Ten mały, zakompleksiony człowiek, Kaczyński, chce się jakoś zemścić – ocenił.

„Sputnik” to rosyjska państwowa agencja informacyjna uznawana za jednego z głównych propagatorów kremlowskiej propagandy.

za:www.fronda.pl/a/niesiolowski-w-prokremlowskim-sputniku-atakuje-macierewicza,61510.html


***

Niesioł szoł

Do poziomu Stefana Niesiołowskiego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Już nie robi wrażenia to, że zaczepi, obrazi, zwyzywa. Można powiedzieć, że fraza „mówisz jak Niesioł” wyjaśnia wszystko. Trudno jednak nie ukryć zdziwienia, gdy polityk Platformy Obywatelskiej – formacji podobno najbardziej „antyputinowskiej” (oczywiście poza okresem „resetu”) – udziela wywiadu polskojęzycznej tubie propagandowej Kremla, portalowi Sputnik, atakując przy tym w swoim stylu szefa MON‑u Antoniego Macierewicza. Dlaczego hańbiącego? Nie dlatego, że mówi to co zwykle, tylko dlatego, że każdy przytomny polityk powinien wiedzieć, jak działają ośrodki propagandowe Moskwy. A gdy już opowiada się „w stylu Niesioła” o katastrofie smoleńskiej, to istny miód na serce rosyjskiej propagandy. Ciekawy też jestem, czy Niesiołowski wie, że Leonid Sigan, z którym rozmawiał w Sputniku, zaczynał karierę w kolaboranckim Związku Patriotów Polskich? No cóż, od próby wysadzenia pomnika Lenina w Poroninie do gwiazdorzenia w tubie Kremla. Oto miara politycznego upadku Stefana Niesiołowskiego.


Grzegorz Wszołek

za:niezalezna.pl/73529-niesiol-szol

Copyright © 2017. All Rights Reserved.