Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Obrońcy systemu wyszli na ulicę

Nie pamiętam takiego weekendu jak ostatni. Miło było patrzeć na sobotnią manifestację obecnych partii opozycyjnych, a w szczególności PO-PSL. Niedawno rządzących, lekceważących wszystkie postulaty obywateli i parlamentarną opozycję. Oskarżających organizatorów ówczesnych manifestacji o próby podpalenia Polski, a dziś wzywających ludzi do wyjścia na ulicę. Wypowiadających wcześniej bezczelne stwierdzenia („wygrajcie wybory, to sobie będziecie przegłosowywać ustawy”). Dziś są przerażeni, bo to, co nie miało prawa się wydarzyć, stało się faktem. Większościową władzę posiada PiS, a partia ta nie zamierza dogadywać się z układami tworzącymi system. Bitwa o Trybunał Konstytucyjny jest na to najlepszym dowodem. Dlatego obrońcy III RP przeszli do kontruderzenia. Na ludzi słyszących jednostronny medialny przekaz musi to działać. To pokazuje, że należy przyspieszyć zmianę formuły działania mediów publicznych. Rząd musi mieć prawo do przekazywania swojego punktu widzenia i komunikacji ze społeczeństwem.

Andrzej Olszewski

za:niezalezna.pl/73953-obroncy-systemu-wyszli-na-ulice


***

Zespół Ludola bezlitosny: KOD to targowiczanie


„Stanowczo się odcinamy i nie życzymy sobie wycierania przez nią gęby naszą twórczością”.

Kolejny zespół odcina się od KOD. Okazuje się, że w czasie manifestacji wykorzystano bezprawnie również piosenkę grupy Ludola. Na swoim profilu na Facebooku muzycy piszą bardzo krytycznie o KOD-zie i manifestacji.

„Dostaliśmy informację, że targowiczanie z tzw. "Komitetu obrony demokracji" na swoim marszu w dniu 12 XII wykorzystali nasze utwory, co ma sugerować że popieramy tę zdradziecką inicjatywę” - pisze zespół na Facebooku.

I dodaje, że odcina się bardzo zdecydowanie od Komitetu Obrony Demokracji. „Pragniemy zatem poinformować, że stanowczo się od niej odcinamy i nie życzymy sobie wycierania przez nią gęby naszą twórczością. Prosimy o udostępnienie tej informacji jak najszerszemu gronu” - pisze zespół.

za:www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/zespol-ludola-bezlitosny-kod-to-targowiczanie,15624814254#ixzz3uQ38j4gx

Copyright © 2017. All Rights Reserved.