Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Córka Rostowskiego wyprodukowała film szkalujący Polskę

Polska jako przyszły Mordor (kraina zła z książek J.R.R. Tolkiena), polski rząd – jako opresyjny reżim – tak przedstawia nasz kraj film telewizji BBC pt. „Czy Polska jest «Putinizowana»”. Autorką obrazu jest Katie Razzall, córka lewicowego brytyjskiego polityka. Zaś producentka filmu to córka byłego ministra w rządzie PO Jacka Rostowskiego, Maya Rostowska.

Mroźnia muzyka, rosnące napięcie, głos korespondentki, która zastanawia się nad przyszłością demokracji w Polsce, jest pełny powagi. Mgła nad Warszawą, przebitki zdjęć z drutem kolczastym. Jako przedstawiciele wolnego słowa i niezależnych mediów we wspomnianych filmie wypowiadają się m.in. przedstawiciel KOD Jarek Marciniak, redaktor naczelny lewicowego czasopisma „Kultura Liberalna“ Jarosław Kuisz, oraz były prezenter TVP Piotr Kraśko. Jako jedyna osoba, która reprezentuje odmienny punkt widzenia, występuje Jacek Sasin. Jego autorka określa mianem - „oni”.

Punktem wyjścia dla Katie Razzall są słowa przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Martin Schulz „o putinizacji polskiej polityki“.

Jak ustaliły media i internauci, producentem filmu jest córka byłego ministra Jacka Rostowskiego, Maya Rostowska, która, według jej profilu na LinkedIn (został już usunięty), od 10 miesięcy jest producentem w BBC i to właśnie ona pracowała nad wspomnianym filmem.

O Mayi Rostowskiej po raz pierwszy zrobiło się głośnio, kiedy w wieku 23 lat dostała posadę doradcy u ówczesnego szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza. Następnie znalazła zatrudnienie w instytucji MSZ – Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych. Później przeszła do BBC.

Katie Razzall też ma słynnego ojca. Jest nim lewicowy brytyjski polityk Tim Razzall.

Czyli podsumowując... nadal sami swoi.

za:niezalezna.pl/75324-corka-rostowskiego-wyprodukowala-film-szkalujacy-polske

Copyright © 2017. All Rights Reserved.