Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

W 1968 atakowała Żydów. Teraz skarży się, że nowe Wiadomości są antyniemieckie

Rada Programowa TVP, na której czele stoi posłanka PO Iwona Śledzińska-Katarasińska zarzuciła stronniczość nowym Wiadomościom TVP. Jedną z oznak takiej stronniczości mają być negatywne materiały dotyczące Niemiec, m.in. o... 95-letnim esesmanie z Auschwitz. To o tyle zabawne zarzuty, że Śledzińska-Katarasińska to dawna członkini PZPR, w 1968 r. biorąca udział w nagonce antysemickiej.

"Rada programowa Telewizji Polskiej przeanalizowała wydania Wiadomości z konkretnych dni - 15, 19 i 20 stycznia. Członkowie RP zwrócili uwagę na sposób doboru informacji do serwisu oraz sposób ich przekazywania, zarzucając redakcji Wiadomości uprawianie rządowej propagandy" - informuje portal wirtualnemedia.pl.

Portal dziennik.pl, który dotarł do treści raportu, podaje jego szczegóły. Zarzuty Rady Programowej, na której czele stoi posłanka PO Śledzińska-Katarasińska, są kuriozalne. Kierownictwu serwisu zarzuca się m.in., że w Wiadomościach pokazano fragment filmu "Nocna zmiana" albo wytyka się zaproszenie do studia Mariana Kowalskiego (Ruch Narodowy), który powiedział, że “KOD to kastet PO i PSL”.

Ale najbardziej groteskowy zarzut brzmi: "Na siedem tematów źli Niemcy są w sześciu". Jak pisze dziennik.pl:


Oprócz relacji z debaty w Strasburgu oraz demonstracji Klubów “Gazety Polskiej” i Solidarnych 2010 w Warszawie i Berlinie (tylko “Wiadomości” o tym wspomniały, co autorzy wskazują, jako przykład wyolbrzymienia) serwis zrobił też materiał o 95-letnim esesmanie z Auschwitz, który stanął przed sądem w Rostocku. - Niemcy osądzili jedynie 44 strażników z 8 tysięcy - poinformowano w materiale.  


A zatem wypominanie Niemcom, że łagodnie podchodzą do uczestników antyżydowskiego i antypolskiego aparatu terroru hitlerowskiego, to zdaniem Rady Programowej TVP antyniemiecka propaganda! Cóż... akurat taki sposób rozumowania pozostaje w zgodzie z życiorysem politycznym Iwony Śledzińskiej-Katarasińskiej z PO, szefowej Rady Programowej TVP. Brała ona bowiem w 1968 r. udział w antysemickiej nagonce zorganizowanej przez komunistów.

9 i 11 maja 1968 r. w numerach 110 i 112 „Dziennika Łódzkiego” ukazał się dwuczęściowy artykuł redaktor Iwony Śledzińskiej pt.: „Tym, którzy zapomnieli” z podtytułem „Syjonizm – aktywność i bierność”. Dzisiejsza szefowa Rady Programowej TVP, oburzająca się rzekomą propagandą w Wiadomościach i materiałem o 95-letnim esesmanie, pisała:

„Gdzie byliście, wy, ideolodzy i praktycy syjonizmu, którzy próbujecie oszukać własne i świata sumienie, co uczyniliście dwadzieścia parę lat temu, by nas uratować? W swoim brudnym zacietrzewieniu łączycie się pod znakiem gwiazdy Dawida, tej samej gwiazdy, z którą my wchodziliśmy do komór gazowych [...] Nie ma takiego błota, którym nie obrzucono by nas, Polaków, w ostatnim czasie. Naprawiacze i weryfikatorzy historii spod znaku syjonizmu zapomnieli jednak o jednym. To błoto nie nas brudzi, lecz ich samych”.  

W artykule Śledzińskiej było też o syjonistach „w swoim brudnym zacietrzewieniu jednoczących się pod znakiem gwiazdy Dawida”. Dodajmy, że w 1972 r., po masakrze robotników na Wybrzeżu, Iwona Śledzińska-Katarasińska wstąpiła do PZPR.

za:niezalezna.pl/75627-w-1968-atakowala-zydow-teraz-skarzy-sie-ze-nowe-wiadomosci-sa-antyniemieckie

Copyright © 2017. All Rights Reserved.