Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Profanował krzyż, prowadził Rosjan, teraz wspiera KOD

"Gazeta Polska" ujawniła, kto "broni demokracji" na manifestacjach KOD. Reporter w czasie sobotniego marszu dostrzegł... byłego działacza Ruchu Palikota, który w 2010 roku profanował krzyż przed Pałacem Prezydenckim.

Jak się okazuje, mężczyzna oprócz profanacji krzyża, ma także na swoim koncie współorganizowanie prowokacyjnego marszu rosyjskich kibiców na Stadion Narodowy. Aktualnie ten sam człowiek zaangażował się we wspomaganie Komitetu Obrony Demokracji.
Tomasz Strzelczyk, były szef 20. Okręgu Wyborczego Ruchu Palikota odpowiadał za nagłośnienie demonstracji.

- To m.in. on był jednym z głównych uczestników chuligańskich ekscesów, gdy po 10 kwietnia 2010 r. na Krakowskim Przedmieściu tysiące Polaków oddawały hołd poległym pod Smoleńskiem. Odgrywał istotną rolę w profanacji krzyża, kiedy to święty symbol chrześcijan zmontowano z pustych puszek po piwie i prowokowano nim żałobników. - informuje portal niezalezna.pl

- Dwa lata później Strzelczyk współorganizował prowokacyjny przemarsz rosyjskich kibiców sprzed Muzeum Wojska Polskiego na Stadion Narodowy. W momencie formowania marszu Rosjan był najbardziej zaangażowanym w strofowanie przyglądających się temu Polaków. - czytamy.

- Na filmie zarejestrowanym przez „Gazetę Polską Codzienni” i VOD Gazetę Polską widać, jak wyręcza nieznających języka polskiego rosyjskich fanatyków w przeganianiu fotoreporterów z czoła pochodu. Chwilę później ramię w ramię z Aleksandrem Szpryginem, totumfackim Władimira Putina, ruszył przez warszawski most Poniatowskiego. Również w 2012 roku Strzelczyk, jak członek Ruchu Palikota, stawał w obronie pomnika „Czterech śpiących”. - podaje niezalezna.pl

za:www.fronda.pl/a/kim-jest-ten-prowokator-rozsylajcie-po-grupach-na-fb,66816.html


***

Kolejne posunięcie w wojnie hybrydowej toczonej przez Moskwę? Doradca prezydenta o marszu KOD


Doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy, prof. Zybertowicz ostro skrytykował marsz zorganizowany w obronie Lecha Wałęsy. „Obserwując marsz KOD w ubiegłą sobotę, niezależnie od intencji uczestników, zastanawiam się, czy to nie jest posunięcie w wojnie hybrydowej - stwierdził na antenie TVN 24.- Z punktu widzenia bezpieczeństwa państwa trzeba rozważyć scenariusz, że mamy do czynienia z wojną hybrydową prowadzoną przez Rosję. Wczoraj miałem okazję rozmawiać z ekspertem od wojny hybrydowej. Nie robi się w ramach wojny hybrydowej rzeczy niedopuszczalnych. Nie zabija się ludzi, nie zatruwa się wody w wodociągach. Ale można zatruwać umysły. Obserwując marsz KOD w ubiegłą sobotę, niezależnie od intencji uczestników, zastanawiam się, czy to nie jest posunięcie w wojnie hybrydowej - stwierdził profesor Zybertowicz.Jak zauważył doradca prezydenta „w momencie, gdy KOD demonstruje w obronie swojej wizji Trybunału, wszystko rozgrywa się w ramach demokratycznego sporu. Ale teraz demonstruje w obronie kapusia, donosiciela. Co to znaczy, kiedy wzywamy tysiące ludzi do obrony człowieka, który łamał i wciąż łamie podstawowe zasady logiki? Wzywanie ludzi do solidarności ze złem, kłamstwem i pogardą dla słabych może wywołać szkody psychiczne”.

za:www.pch24.pl/kolejne-posuniecie-w-wojnie-hybrydowej-toczonej-przez-moskwe--doradca-prezydenta-o-marszu-kod,41555,i.html#ixzz41g85s8k9

Copyright © 2017. All Rights Reserved.