Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Sprzeciw wobec profanacji

Stanowcze „nie” wobec opisu profanacji Najświętszego Sakramentu w książce dla dzieci „Mała Nina” autorstwa niemieckiej pisarki Sophie Scherrer wypowiedzieli internauci. Wycofania pozycji ze sprzedaży domaga się już 43 tys. osób. Na gorszący opis profanacji Najświętszego Sakramentu zareagował Instytut Ordo Iuris. W książce „Mała Nina” autorstwa Niemki Sophie Scherrer bohaterka chowa konsekrowaną hostię do kieszeni. Następnie po zdeptaniu Ciało Chrystusa przykleja się do podeszwy buta, z której bohaterka zdrapuje je chusteczką i wyrzuca do śmietnika.

„Przekaz zawarty we fragmentach książki jest niedopuszczalny z punktu widzenia poszanowania chrześcijańskich wartości religijnych, wyznawanych przez większość polskiego społeczeństwa i leżących u podstaw naszego dziedzictwa kulturowego” – zwraca uwagę Instytut Ordo Iuris. Dodaje, że opis profanacji w szczególności gorszy dzieci, do których książka jest skierowana. W celu wymuszenia wycofania książki ze sprzedaży Instytut utworzył specjalną petycję. W niej domaga się od sprzedawców i dystrybutorów pozycji podjęcia stosownych działań. Przypominają, że „zawarty w książce opis profanacji hostii, jako przedmiotu czci religijnej chrześcijan, może wypełniać znamiona czynu zabronionego określonego w art. 196 Kodeksu Karnego”.

Jak dotąd pod żądaniem wycofania książki ze sprzedaży podpisało się 43 tys. internautów.  „Mamy głęboką nadzieję, że nasz apel doprowadzi do niezwłocznego wycofania ze sprzedaży książki »Mała Nina« Sophie Scherrer przez jej wydawcę oraz dystrybutorów” – czytamy w petycji. W styczniu książka była

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/154053,sprzeciw-wobec-profanacji.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.