Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kto zagraża demokracji w Europie

W czasie, gdy politycznie poprawne elity polityczno-medialne kontynentu miały oczy skierowane ku Austrii, we Francji trwał protest skrajnej lewicy. Tam przeciwnicy reformy prawa pracy dewastują centra miast i atakują policjantów , którym nie pozwala się odpowiednio reagować, ponieważ socjalistycznemu rządowi potrzebne są w wyborach głosy różnej maści lewaków.

Podczas nocnych akcji „Nuit Debout” francuscy zwolennicy lewicowego totalitaryzmu korzystają z rozmaitych narzędzi przeciwko policji, jak np. koktajle Mołotowa czy ciężkie metalowe kule do gry w pétanque, do których przyspawano żyletki. Przedmioty te są tak pomyślane, by ciężko ranić, trwale okaleczyć lub nawet zabić znienawidzonych stróżów prawa. Od początku zamieszek, trwających w czasie stanu wyjątkowego służącego głównie do inwigilacji i represjonowania tzw. skrajnej prawicy, kilkuset policjantów zostało rannych, w tym wielu bardzo ciężko. Były również próby zabójstwa. Prawda jest taka, że w dzisiejszej Europie prawdziwe zagrożenie dla praworządności i demokracji płynie z lewej, a nie prawej strony sceny politycznej.

Olivier Bault

za:niezalezna.pl/80896-kto-zagraza-demokracji-w-europie

Copyright © 2017. All Rights Reserved.