Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

SDP żąda wyjaśnień od TVP ws. skandalicznego filmu „Operacja Pontifex. Tajne akta Watykanu”. Jegliński: "Głos powinien zabrać Jacek Kurski"

Byliśmy wszyscy wzburzeni nadaniem 16 maja 2016 filmu „Operacja Pontifex. Tajne akta Watykanu”, który Telewizja Polska zakupiła za ciężkie pieniądze od Arte. W tym filmie głównym narratorem był szpieg Tomasz Turowski. Film przedstawia Kościół katolicki jako największą na świecie organizację szpiegowską – to są słowa Turowskiego - która przez sieć kapłanów parafialnych zbiera informacje od wiernych i przekazuje ją przez biskupów do nuncjuszy

— mówił w Poranku Wnet Piotr Jegliński, informując że Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich podjęło uchwałę w tej sprawie, wyrażając swój przeciw wobec zakłamywaniu historii na antenie telewizji publicznej.

Uchwała dotyczy naszego protestu. Żądamy ujawnienia kwot wydanych na zakup tego filmu z pieniędzy polskich podatników, podania do wiadomości nazwisk osób odpowiedzialnych za ten skandal i informacji dotyczących konsekwencji, jakie zostały wyciągnięte wobec winowajców

— dodaje Piotr Jedliński.

16 maja w TVP 2 wyemitowano film „Operacja Pontifex. Tajne akta Watykanu”, którego głównym narratorem jest nielegał, Tomasz Turowski.

Proponowałem, żeby zorganizować natychmiast debatę na temat tego filmu, żeby wyjaśniła Polakom. Pięćdziesiąt procent Polaków to młodzież, która nic nie wie o tych czasach. Do tej debaty nie doszło. Natomiast zrobiono ersatz w niedzielę – była to debata o zamachu na papieża. Brałem w niej udział. Próbowałem protestować, ale to wycięto

— mówi dziennikarz, podkreślając że czeka na stanowisko TVP.

Myślę, że głos w tej sprawie powinien zabrać pan Jacek Kurski

— dodaje wiceprezes Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Pikanterii dodaje fakt, że to było przeplatane wypowiedziami kard. Dziwisza, który myślę, że w ogóle nie miał pojęcia, że będzie komentował to Tomasz Turowski, którego bardzo dobrze znał z Watykanu

Okręg Warszawski SDP wystosował protest adresowany do Jacka Kurskiego, Sekretarza Konferencji Episkopatu Polski bp. Artura Mizińskiego, Rzecznik Kurii Metropolitalnej Krakowski ks. Roberta Nenceka i prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.

Domaga się ujawnienia: 1. Kwot wydanych na zakup tego filmu z pieniędzy polskich podatników 2. Podania do wiadomości nazwisk osób odpowiedzialnych za ten skandal 3. Informacji dotyczących konsekwencji, jakie zostały wyciągnięte wobec winowajców.

http://wpolityce.pl/media/294199-sdp-zada-wyjasnien-od-tvp-ws-skandalicznego-filmu-operacja-pontifex-tajne-akta-watykanu-jeglinski-glos-powinien-zabrac-jacek-kurski

***

OW SDP przeciwko emisji „Operacja Pontifex. Tajne akta Watykanu”


Do wiadomości,

Prezes TVP S.A. Jacek Kurski,

Sekretarz Konferencji Episkopatu Polski bp. Artur Miziński

Rzecznik Kurii Metropolitalnej Krakowski ks. Robert Nencek

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław KaczyńskiSzanowni Państwo,

Zarząd Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich stanowczo

protestuje przeciwko emisji 16 maja br. w programie 2 TVP filmu „Operacja Pontifex. Tajne akta Watykanu”. Film przedstawia zmanipulowany obraz  stosunków panujących w Watykanie podczas pontyfikatu papieża Jana Pawła II.

Kościół katolicki m.in. za pomocą wypowiedzi p. Tomasza Turowskiego został przedstawiony jako „największa na świecie organizacja szpiegowska, która przez sieć kapłanów parafialnych zbiera informacje od powierzonych im wiernych i przekazuje je poprzez biskupów i nuncjuszy apostolskich do Watykanu.” „Takich kapitalnych informacji politycznych, społecznych i ekonomicznych – nie posiada żadne państwo na świecie,” mówi w filmie Turowski.

Autorzy filmu zestawili enuncjacje komunistycznego szpiega z wypowiedziami księdza kardynała Stanisław­a  Dziwisza. Należy zakładać, że jego eminencja nie miał pojęcia o tej manipulacji.

Uważamy, że  emisja filmu stanowiła prowokacje, dodatkowo nasuwają się pytania o cel tej manipulacji

Prezentując  ten film bez komentarza Telewizja Polska stała się narzędziem walki z kościołem, została również wykorzystana do promocji jednego z najbardziej niebezpiecznych agentów komunistycznych służb podległych Moskwie.

Domagamy się ujawnienia:

1.       Kwot wydanych na zakup tego filmu z pieniędzy polskich podatników

2.       Podania do wiadomości nazwisk osób odpowiedzialnych za ten skandal

3.       Informacji dotyczących konsekwencji, jakie zostały wyciągnięte wobec winowajców.Zarząd OW SDP w składzie:

Elżbieta Królikowska Avis

Elżbieta Ruman

Piotr Jegliński

Aleksander Wierzejski

http://sdpwarszawa.pl/aktualnosci-256,OW_SDP__przeciwko_emisji__%E2%80%9EOperacja_Pontifex._Tajne_akta_Watykanu%E2%80%9D.html


Copyright © 2017. All Rights Reserved.