Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

To mowa nienawiści - Oświadczenie poseł Anny Sobeckiej.Oświadczenie poseł Anny Sobeckiej.8 czerwca br. podczas debaty na temat sytuacji w Centrum Zdrowia Dziecka mieliśmy kolejny przykład szerzenia mowy nienawiści i rozpowszechniania nieprawdziwych informacji przez Platformę Obywatelską.

Chodzi oczywiście o skandaliczną wypowiedź premier Ewy Kopacz, w której bezpodstawnie zaatakowała dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka, mówiąc: „W ciągu kliku tygodni znaleźliście 26 milionów dla o. Rydzyka, a nie możecie znaleźć pieniędzy na chore dzieci”. Mając na uwadze fakt, iż członkowie Platformy Obywatelskiej po raz kolejny celowo rozpowszechniają nieprawdziwe informacje, oświadczam: Dzieła, którymi kieruje ojciec dr Tadeusz Rydzyk, są własnością Warszawskiej Prowincji Ojców Redemptorystów, a środki przyznane Fundacji Lux Veritatis nie są jego osobistym majątkiem.

To w 2008 r. pod rządami PO – PSL Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej cofnął Fundacji Lux Veritatis dotację na odwierty geotermalne w Toruniu. Dziś wiemy, że była to decyzja polityczna – co przyznał ówczesny minister gospodarki, wicepremier Janusz Piechociński i potwierdził warszawski sąd okręgowy.

Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej, kościół oraz inne dzieła, które powstały przy Radiu Maryja, zbudowały miliony ludzi, którzy na ten cel przeznaczali swoje pieniądze.

Wypowiedź premier Ewy Kopacz pokazuje, jak bardzo boli fakt, że jako minister zdrowia oraz premier RP nie osiągnęła żadnych sukcesów, zapisując się w historii III RP jako przedstawiciel rządu z największą ilością żenujących wpadek. To nie pierwsza sytuacja, w której premier Ewa Kopacz buduje swoje wypowiedzi na kłamstwie. Wystarczy choćby przypomnieć jej słynną wypowiedź o przekopywaniu ziemi smoleńskiej centymetr po centymetrze. Kłamstwo, którym tak często się posługuje, wyjaśnia również przyczyny nieudolności jej rządzenia oraz rozpadu Platformy Obywatelskiej, którego jesteśmy świadkami.

Odnosząc się natomiast do udawanej troski o chore dzieci, przypominam Pani Premier, że jej bliski współpracownik, odpowiadając na palący problem głodujących dzieci w Polsce, zaproponował „genialne” rozwiązanie, aby zaczęły jeść szczaw. Najważniejsze, że nie zabrakło Państwu na ośmiorniczki.

Mając na uwadze powyższe, apeluję do Pani Premier o zdrowy rozsądek w debacie publicznej, zachęcając do rozliczenia się z afer, np. taśmowej, hazardowej, autostradowej, AmberGold i wielu innych, które miały miejsce przez 8 lat rządów PO – PSL. Jestem przekonana, że zdefraudowane w ten sposób środki finansowe z nadwyżką pokryłyby potrzeby Centrum Zdrowia Dziecka.

Z poważaniem Anna Sobecka Poseł na Sejm RP

Toruń, 10 czerwca 2016

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/159699,to-mowa-nienawisci.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.