Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Islamiści codziennie mordują a lider KOD mówi o... chrześcijańskim terroryźmie

Lider Komitetu Obrony Demokracji stał się ekspertem od... terroryzmu. Na antenie TOK FM wypowiadał się w kontekście serii krwawych zamachów we Francji i Niemczech. Podczas gdy codziennie z całego świata docierają do nas kolejne informacje o morderstwach i zamachach dokonywanych z islamistycznych pobudek, Mateusz Kijowski przekonywał, że w zasadzie terroryzm islamski nie jest zagrożeniem. A co nim jest? Według lidera KOD na przykład... terroryzm chrześcijański.

To nie jest ponury żart. Mateusz Kijowski naprawdę wypowiedział te słowa. Lider Komitetu Obrony Demokracji przekonywał na antenie TOK FM, że jeśli zwrócimy uwagę na liczbę ofiar „terroryzmu chrześcijańskiego”, to okaże się, że ten islamski „nie jest zagrożeniem”.

- Kiedy mówimy o terrorystach islamskich to wydaje mi się, że w Polsce tego nie rozumiemy. Jeżeli popatrzymy na liczbę ofiar terroryzmu islamskiego w Polsce i Europie i na liczbę terroryzmu chrześcijańskich, czy innych wydarzeń to okazuje się, że terroryzm islamski nie jest zagrożeniem. Medialnie to się dobrze sprzedaje, bo można to powiązać z wędrówką ludów – mówił Mateusz Kijowski na antenie TOK FM.


Jak podkreśla portal wpolityce.pl Mateusz Kijowski pokusił się nawet o analizę motywów, które przyświecają terrorystom.

Lider KOD doszukał się tam nawet winy PiS-u:

- Gdybyśmy mieli zdefiniować o co chodzi w tych zamachach, to chodzi o fundamentalizm, którego się boimy. Boimy się fundamentalizmu islamskiego, chrześcijańskiego, czy fundamentalizmu Erdogana, czy PiS-u  - mówił w TOK FM Kijowski.

za:niezalezna.pl/83841-islamisci-codziennie-morduja-lider-kod-mowi-o-chrzescijanskim-terroryzmie

Copyright © 2017. All Rights Reserved.