Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Red is Bad

W art. 13. Konstytucji RP można przeczytać: „Zakazane jest istnienie partii politycznych i innych organizacji odwołujących się w swoich programach do totalitarnych metod i praktyk działania nazizmu, faszyzmu i komunizmu”.

Mając to na uwadze, zadaję publicznie pytanie: jakim prawem do tej pory nie zostały zdelegalizowane takie partie, jak np. Komunistyczna Młodzież Polski, Komunistyczna Partia Polski czy partia Zmiana? Wystarczy prześledzić ich dotychczasową działalność, by stwierdzić, że wprost nawołują do stworzenia systemu totalitarnego w Polsce.

Nie chcę nikogo namawiać, jednak wejście na ich strony internetowe szokuje. Np. na czołówce strony Komunistycznej Młodzieży Polski widnieją wizerunki Stalina i Lenina, pod nimi wielki plakat z podobizną Bolesława Bieruta z podpisem: „Jego życie i praca nam służy za wzór”. Wśród tekstów wychwalających komunizm są takie perełki, jak np.: „KRLD – inny, lepszy świat”, czy cytaty z Mao Zedonga.

Można też odsłuchać pieśni, m.in. sowieckich czy niemieckich komunistów. Szkoda tylko, że ludzie odpowiedzialni za przestrzeganie Konstytucji RP nie mają czasu, żeby wreszcie zająć się tymi przestępcami.

Ryszard Kapuściński

za:niezalezna.pl/84757-red-bad

Copyright © 2017. All Rights Reserved.