Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Histeria pseudosalonu

Histeryczny krzyk, jaki podniósł się po artykule krytyka Krzysztofa Masłonia pokazuje celność jego analizy. W artykule pt. „Zdrada klerków” wypunktował pisarzy celebrytów, którzy chcą uchodzić za intelektualistów wyznających zasadę nieangażowania się w życie społeczne i polityczne, a w rzeczywistości podlizują się pookrągłostołowemu establishmentowi.

Ta krytyka sprawiła, że środowiska popierane przez „Gazetę Wyborczą” przypuściły na Masłonia frontalny atak, domagając się odwołania go z jury Literackiej Nagrody Europy Środkowej „Angelus”. W uzasadnieniu czytamy te same słowa, które od lat powtarzają się w różnych apelach kolportowanych przez media Adama Michnika. Tym razem „niewybredne haniebne ataki” zostały przypuszczone na „wybitnych przedstawicieli świata kultury”, czyli m. in. Andrzeja Stasiuka i Olgę Tokarczuk, którzy są wielokrotnymi nominantami lub laureatami nagród literackich wspieranych przez Agorę. Poza tym, że są pisarzami, komentują rzeczywistość w jednym chórze ze zwolennikami wizji Polski według Michnika i Jaruzelskiego. I to jest wytłumaczenie groteskowego żądania pseudo-salonu odejścia Krzysztofa Masłonia z jury Angelusa.

Dorota Kania

za:niezalezna.pl/85730-histeria-pseudosalonu

Copyright © 2017. All Rights Reserved.