Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Nawołują do zabijania chrześcijan

Jeden z czołowych przywódców Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego (Aqpa), Saudyjczyk Said al-Shihri, zaapelował o zabijanie chrześcijan żyjących w jego kraju. Wezwał też do atakowania Izraela i obalenia monarchii saudyjskiej.

- Ci z Was, którzy bezpośrednio pracują dla książąt i tyrańskich ministrów, lub znajdują się w miejscach, gdzie żyją chrześcijanie, albo też mają do nich dostęp, muszą prosić o boską pomoc w ich zabiciu - zadeklarował Said al-Shihri w nagraniu wideo zamieszczonym na stronie internetowej islamistów. Shiri, były więzień Quantanamo, potwierdził, że jego organizacja otrzymała od członków armii saudyjskiej prośbę pokierowania akcją mającą na celu zniszczenie chrześcijan. Jednocześnie w swoim apelu wezwał o szczególną uwagę, by w czasie ataków na chrześcijan nie popełniać błędów, zabijając muzułmanów. - Bójcie się kary boskiej, gdyby doszło do przelewu krwi muzułmańskiej, nawet podczas ataków na chrześcijan - stwierdził. Wezwał też do tworzenia tajnych ugrupowań w armii saudyjskiej, które przyczyniłyby się do "łatwiejszego obalenia monarchii Al-Saouda".
Aqpa stoi na czele saudyjskiego i jemeńskiego odłamu Al-Kaidy Osamy bin Ladena, które połączyły się w styczniu 2009 roku.
Franciszek L. Ćwik

za: NDz z 13.8.2010 Dział: Wiara Ojców (kn)

Copyright © 2017. All Rights Reserved.