Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Chrześcijanie są prześladowani w Europie

Chrześcijanie są atakowani ze względu na swoją wiarę nie tylko w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie. Prześladowania mają miejsce także w Europie zachodniej i to dość często!

„Dokumentacja nietolerancji i dyskryminacji chrześcijan” zbierana we Wiedniu pokazuje, że już w tym roku zdarzyło się dwanaście przypadków ataków na chrześcijan.

Wydarzyły się w siedmiu państwach Europy zachodniej: Belgii, Francji, Hiszpanii, Niemczech, Szwajcarii, Szwecji i Wielkiej Brytanii.

We Francji trzy kościoły zostały celowo mocno zniszczono. Ofiarami wandalizmu padły świątynie w Gensac oraz w departamencie Haute-Saone. Wiejski kosciół w Abire został podpalony.

W hiszpańskiej Maladze cztery kościoły katolickie zostały pomazane napisami nawołującymi do legalizacji aborcji a ich wyposażenie zostało zniszczone. W Belgii zniszczono przed jednym z kościołów żłobek.

W bawarskim Neumarkt nieznani sprawcy zniszczyli cmentarz: wyrwali krzyże z grobów i wbili je odwrócone w ziemię. Policja uważa, że sprawcami mogli być sataniści. W szkockim Perth aresztowano amerykańskiego kaznodzieję ulicznego, Toniego Milano. Głosił, że praktyka homoseksualizmu jest według Biblii grzechem.

W Bazyeli w Szwajcarii muzułmanie rozdawali pisma Islamskiego Biura Centralnego Szwajcarii, w którym w zawoalowany sposób wzywano do zabijania chrześcijan i żydów. Z kolei w szpitalu w szwedzkim Eksjoe odmówiono chrześcijańskiej położnej obiecanego miejsca pracy, bo nie chciała uczestniczyć w aborcjach.

Oczywiście ta lista aktów dyskryminacji nie rości sobie pretensji do bycia pełną. Wiele przypadków nietolerancji, które wydarzyły się w 2014 roku, nie mogło jeszcze zostać odpowiednio zbadanych.

Wiedeńska dokumentacja podaje za ostatnie sześć lat około 1000 przypadków dyskryminacji chrześcijan w Europie zachodniej. Nietolerancja jest coraz większym problemem. W Niemczech pojawiły się propozycje, by przestępstwa wobec chrześcijan karać tak, jak ataki na Żydów. W tym kraju w samym tylko 2012 roku według Organizacji dla Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie doszło do ponad 400 ataków na chrześcijan i wiernych innych niż żydowska wspólnot religijnych. Zniszczono wówczas 19 kościołów i cmentarzy.

za:www.fronda.pl/a/chrzescijanie-sa-przesladowani-w-europie,33974.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.