Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Ateiści jak talibowie

Rozpoczęła się tegoroczna walka organizacji ateistycznych w USA z symbolami Bożego Narodzenia obecnymi w przestrzeni publicznej. Pierwszą jej ofiarą stała się szopka betlejemska ustawiana od 63 lat na publicznym pasie rozdzielającym drogę miejscowości Warren w stanie Michigan. Szopkę o wymiarach 2,5 na 2,5 m z figurami związanymi z historią o Bożym Narodzeniu co roku przygotowywał mieszkaniec Warren - John Satawa. Wybudował ją jeszcze jego ojciec. W tym roku po raz pierwszy zarząd dróg hrabstwa Macomb nie zgodził się na jej ustawienie. Jak tłumaczą urzędnicy, powodem takiej decyzji był list od ateistycznej organizacji Wolność od Religii, w którym grożono im procesem.
W imieniu Satawy pozew przeciwko decyzji urzędników skierowali do sądu federalnego przedstawiciele chrześcijańskiej organizacji prawniczej Thomas More Law Center. Jej przewodniczący Richard Thompson przypomniał, że w każde Boże Narodzenie "wojowniczy ateiści zachowują się jak talibowie". Powołują się na rzekomy konstytucyjny wymóg oddzielenia państwa od Kościoła, "zmuszając władze samorządowe i szkoły do usunięcia oznak świętowania Bożego Narodzenia, narodowego święta". Jak przewiduje katolicki tygodnik "National Catholic Register", który poinformował o całej sprawie, ofiar ateistycznych organizacji walczących z eksponowaniem chrześcijańskiej symboliki może być więcej.

za: Nasz Dziennika z 4.11.09 Dział Wiara Ojców

Copyright © 2017. All Rights Reserved.