Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Trwam i TV Republika dołączą do debaty Kopacz-Szydło?

Debata premier Ewy Kopacz z kandydatką na premiera z ramienia PiS Beatą Szydło już w najbliższy poniedziałek. Pokażą ją TVP, Polsat oraz TVN. O dopuszczenie do debaty dwóch kolejnych telewizji apeluje Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich.

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich opublikowało oświadczenie, w którym domaga się dołączenia do debaty TV Trwam oraz TV Republika. Stacje o profilu katolickim oraz prawicowym miałyby uzupełnić dotychczasową stawkę, a dziennikarze tych stacji mieliby zadawać pytania w debacie obok redaktorów Telewizji Polskiej, Polsatu i TVN.

SDP argumentuje swoją prośbę troską o pluralizm i obiektywną relizację debaty.

Oto pełna treść oświadczenia Zarządu Głównego SDP:

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich stanowczo protestuje przeciwko formule debaty pomiędzy Ewą Kopacz i Beatą Szydło, którą 19 października realizować będą trzy stacje telewizyjne: TVP SA, Polsat i TVN. Debata ta tuż przed wyborami parlamentarnymi może mieć istotny wpływ na decyzje obywateli, musi więc w sposób nie budzący wątpliwości spełniać wymogi dziennikarstwa bezstronnego, rzetelnego i respektować zasadę pluralizmu.

Apelujemy o poszerzenie liczby stacji transmitujących debatę o Telewizję Trwam i TV Republika oraz zaangażowanie ich dziennikarzy do współprowadzenia. Tylko klarownie realizowana zasada bezstronności i
pluralizmu da obywatelom poczucie podmiotowości i przekonanie, że zostali uczciwie poinformowani o poglądach dwóch rywalizujących partii, o planowanych decyzjach i ich rzeczywistych skutkach dla obywateli i państwa.

za:www.fronda.pl/a/trwam-i-tv-republika-dolacza-do-debaty-kopacz-szydlo,58688.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.