Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Publikacje polecane

Europa wymiera

W krajach UE aborcji dokonuje się co 25 sekund. Nie tylko z tego powodu spada liczba urodzeń, a społeczeństwa się starzeją. Postępuje rozpad więzi rodzinnych i społecznych. W efekcie nawet najbogatszym krajom "starej Europy" grozi niedługo kompletne załamanie finansów publicznych. O tym dyskutuje się teraz z niepokojem w Parlamencie Europejskim. Czy powrócimy do czasów powszechnej biedy i poniewierki...

Badacze z Norweskiego Instytutu Polityki Prorodzinnej zaapelowali do eurodeputowanych o natychmiastowe działania prorodzinne, aby zapobiec demograficznej i socjalnej katastrofie. "Starzenie się społeczeństw, krytycznie niski wskaźnik urodzeń, ogromna liczba aborcji, upadek małżeństwa, rozpad więzi rodzinnych i pustoszejące domy to główne problemy Europejczyków" - napisali naukowcy w „Raporcie o ewolucji rodziny w Europie 2009, który w zeszłym tygodniu przedstawili w Brukseli.

Wyliczyli, że spadająca liczba dzieci połączona ze stałym wzrostem wydatków na opiekę zdrowotną i emerytury mogą doprowadzić już w najbliższych latach do załamania się systemu finansów publicznych, a w konsekwencji upadku idei państwa dobrobytu. Obecnie wskaźnik urodzeń przypadających na jedną kobietę w krajach UE wynosi 1,38 proc. Tymczasem by zapewnić zastępowalność pokoleń i obecny poziom życia Europejczyków powinien on wynosić przynajmniej 2,1 proc.

Raport podaje, że populacja 27 krajów UE osiągnęła 500 mln osób w ub. roku, przy czym wzrost ten nie jest spowodowany wzrostem urodzeń, lecz wzrostem liczby imigrantów. Naturalny przyrost liczby ludności w UE jest 12 razy niższy niż w USA! A przykładowo Hiszpania, gdzie politykę rewolucji obyczajowej prowadzi rząd Zapatero ma dziewięciokrotnie większą liczbę imigrantów niż liczbę urodzeń rdzennych mieszkańców.

Badania pokazują, że łączna liczba aborcji dokonywanych co roku w Wielkiej Brytanii, Francji i Rumunii równa jest całkowitej liczbie populacji dziesięciu najmniejszych państw członkowskich UE. W skali roku uśmierca się w ten sposób 1,2 mln istnień ludzkich (19 proc. ciąż kończy się aborcją). W sumie od 1990 r. zabito 28 mln dzieci.

Z raportu wynika, że centrum aborcyjnej Europy stała się Wielka Brytania, która jest też piąta w pod względem liczby dokonywanych aborcji na świecie, za Rosją, USA, Indiami i Japonią. Wielka Brytania ma bardzo wysoki odsetek aborcji, chociaż jej ludność stanowi zaledwie połowę ludności Rosji i Japonii, jedną piątą ludności USA i jedną dziewiętnastą ludności Indii.

Badacze wzywają polityków do konkretnych działań. Przede wszystkim do stworzenia ministerstw rodziny w krajach UE. Nowa komórka miałaby się zająć zwiększeniem elastyczności godzin pracy dla rodzin, zwiększeniem ulg prorodzinnych oraz stworzeniem specjalnych programów opieki społecznej dla rodzin kosztem osób samotnych.

za: fronda.pl * Kategoria: Wydarzenie     * środa, 18 listopada 2009 12:19

mm/Lifesitenews.com/Piotrskarga.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.