Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Wydarzenia

W obronie Fundacji Lux Veritatis


Grupa posłów i senatorów wydała oświadczenie w sprawie działań Stowarzyszenia Watchdog Polska wobec Fundacji Lux Veritatis. Podkreślają, że nadawca TV Trwam ma zagwarantowane konstytucyjnie wolności i prawa: w zakresie wolności działania fundacji, jak również wolności religijnej i wolności słowa, w tym wyrażania swoich poglądów.


Parlamentarzyści w specjalnym oświadczeniu podkreślają potrzebę i doniosłość jawności wydatkowania pieniędzy publicznych. Jednocześnie wyrażają dezaprobatę wobec zabiegów ukierunkowanych na praktyczne czasowe zablokowanie możliwości realnego funkcjonowania Fundacji Lux Veritatis oraz podmiotów z nią powiązanych.

    – Jako grupa parlamentarzystów z niepokojem patrzymy na to, jak w różny sposób próbuje się ograniczyć wolność słowa w Polsce. Tym razem organizacja Watchdog w brutalny sposób próbuje zdławić niezależną stację – podkreślił Piotr Uściński, poseł PiS.

Pod oświadczeniem podpisało się ponad dwudziestu posłów i senatorów z Prawa i Sprawiedliwości.

    – Konstytucja gwarantuje W Polsce wolność słowa, wolność religijną i Fundacja Lux Veritatis, nadawca TV Trwam, ma jak najbardziej prawo do działania, ma prawo do funkcjonowania, a wnioski składane przez Watchdog tak naprawdę doprowadziłyby do dużych problemów w nadawaniu – ocenił Piotr Uściński.

Organizacja Watchdog Polska domaga się m.in. przeszukania siedziby Fundacji, zajęcia sprzętu elektronicznego, telefonów i dostępu do skrzynek poczty elektronicznej. Parlamentarzyści podpisani pod oświadczeniem wskazują, że takie żądania w znaczący sposób wykraczają poza przyjęty w tego typu sytuacjach walor proporcjonalności i adekwatności, a także budzą wątpliwości co do faktycznych intencji wnioskodawców.


www.radiomaryja.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.