Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Warszawa: Dramat w szkole podstawowej. 15 - latek sześciokrotnie dźgnął nożem

W szkole podstawowej przy ulicy Króla Maciusia, w warszawskim Wawrze doszło do tragicznego wydarzenia. Jeden z uczniów zaatakował drugiego niebezpiecznym narzędziem. Ranny uczeń zmarł.

– Potwierdzamy, że o 10.30 mieliśmy zgłoszenie, że doszło do kłótni pomiędzy dwoma chłopakami. Jeden z nich miał wyciągnąć niebezpieczny przedmiot, zaatakować drugiego. Niestety pomimo reanimacji nie udało się uratować tego chłopaka – powiedział rzecznik stołecznej policji kom. Sylwester Marczak

- Na miejsce zdarzenia wysłany został prokurator dyżurny, który ustala szczegóły sprawy – poinformował w rozmowie z portalem tvp.info prok. Marcin Saduś, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga.

15-latek miał sześciokrotnie dźgnąć nożem swojego rówieśnika. Ranny uczeń zmarł, pomimo prób reanimacji.  

za:www.fronda.pl

***

Minister Ziobro: Śmierć nastolatka w szkole mrozi

– Śmierć nastolatka w szkole mrozi i budzi smutek – to tragedia, bo zginął młody człowiek; okoliczności tej sprawy oraz wniesienia noża na teren szkoły są badane; śledztwo jest prowadzone bardzo intensywnie – podkreślił minister sprawiedliwości i prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

– Taka historia mrozi i budzi smutek, to jest tragedia, bo zginęło dziecko, w zasadzie młody człowiek – oświadczył minister Ziobro
– Jest to wielka tragedia i straszna rzecz, że młody człowiek może chcieć zamordować innego młodego człowieka. Brakuje słów, by to komentować – dodał.

Według niego, sprawa „wymaga bardzo wnikliwego zbadania – również pod kątem oceny motywów, okoliczności wniesienia tego niebezpiecznego przedmiotu, jakim był nóż, na teren szkoły”.

Jak zaznaczył, "śledztwo jest prowadzone bardzo intensywnie”.  

za:www.fronda.pl


***

Tragiczny finał bójki w warszawskiej szkole. NOWE FAKTY ws. morderstwa jednego z uczniów

W piątek przed południem w szkole podstawowej z oddziałami gimnazjalnymi w warszawskim Wawrze jeden z uczniów zaatakował drugiego. Raniony chłopiec zmarł. O napastniku opowiedział uczeń tej szkoły w rozmowie z tvp.info. "Zawsze był agresywny, szkoła już dawno powinna go wywalić, ale dawali mu jeszcze szansę" -powiedział Krystian.

Dyrektorka szkoły w opublikowanym na stronie placówki komunikacie poinformowała, że dla osób potrzebujących wsparcia dostępna jest pomoc psychologiczna. W weekend psychologowie będą pełnić dyżury między godz. 10 a godz. 15 w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej przy ul. Żegańskiej 1a.

W dniu dzisiejszym na terenie naszej szkoły miało miejsce tragiczne wydarzenie. Mimo udzielanej pomocy nie udało się uratować życia ucznia. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja i prokuratura. Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tą tragedią - napisała dyr. Agata Kołodziejczyk.

Poinformowała ponadto, że w poniedziałek uczniowie przychodzą do szkoły zgodnie z planem. "W szkole zapewnione będzie odpowiednie wsparcie" - zadeklarowała.

Do tragedii doszło w Szkole Podstawowej nr 195 im. Króla Maciusia I w warszawskim Wawrze. Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś przekazał, że do momentu wstępnego ustalenia okoliczności śledczy nie będą udzielali informacji o tym zdarzeniu.

Portal tvp.info dotarł do jednego z uczniów tej szkoły, który opowiedział o konflikcie chłopców.
Emil niedawno się pokłócił z Kubą, ale przyszedł teraz do szkoły. Zaczęli się podobno przepychać, wbiegli do sali od fizyki i tam go trafił kilka razy nożem - opowiadał Krystian.

Według niego Emil (napastnik) zawsze był agresywny.
Szkoła już dawno powinna go wywalić, ale dawali mu jeszcze szansę. Gdyby go wywalili, to by się to nie stało - dodał.

Krystian twierdzi, że chłopcy pokłócili się o pieniądze. Jeden z nich miał pożyczyć drugiemu około 2 tys. zł. Jak dodaje, napastnik i ofiara byli swoimi totalnymi przeciwieństwami.

Po bójce Emil miał rozmawiać z dyrektorką szkoły.
Może był w szoku. Dyrektorce wyznał podobno, że tylko po to przyszedł do szkoły. (…) Był mocno naćpany - stwierdził.

za:niezalezna.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.