Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Życie drzewa ważniejsze od ludzkiego. Ekoterroryści zastawili śmiertelne pułapki na leśników

Na skutek bezmyślnych działań radykalnych aktywistów ekologicznych omal nie doszło do tragedii.
Leśnicy z Nadleśnictwa Lutowiska poinformowali o pułapce zastawionej na drwali na terenie jednej z wycinek.

Aktywiści powbijali w pień drzewa, na wysokości cięcia piłą, metalowe gwoździe. Kiedy element zahaczy o zębatki piły mechanicznej, oprócz zniszczenia maszyny, może doprowadzić do poważnego okaleczenia, a nawet śmierci. Co więcej, śmierć grozi też pracownikom tartaku, do którego trafi drewno z powbijanymi gwoźdźmi.

Lasy Państwowe zgłosiły sprawę na policję. Jednocześnie wystosowano apel do ekologów o powstrzymanie się od podobnych, niebezpiecznych akcji.
– Wbijanie gwoździ w drzewa to nie akcja protestacyjna, to zwykły terroryzm. Powstrzymajcie to zanim dojdzie do tragedii – zaapelował rzecznik prasowy Lasów Państwowych Michał Gzowski.

Metoda nazywana tree spiking jest rozpowszechniana przez skrajnych aktywistów.
Tego typu proceder jest tak niebezpieczny, że rząd Stanów Zjednoczonych już w 1988 roku wprowadził ustawę dotyczącą jego zwalczania, a formę takich „protestów” uznał wprost za ekoterroryzm.

za:pch24.pl

Copyright © 2017. All Rights Reserved.