Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kubeł zimnej wody dla zwolenników multi-kulti

Nowy sondaż francuskiego ośrodka Ifop, opublikowany przez think tank Institut Montaigne, w tym miesiącu powinien być jak kubeł zimnej wody dla zwolenników społeczeństwa multi-kulti.

Ifop przepytał na przełomie kwietnia i maja br. 1029 muzułmanów w ramach badania obejmującego 15 459 osób w wieku 15 lat i więcej. Okazuje się, że wśród muzułmanów aż 28 proc. to zwolennicy poligamii i noszenia burki, stawiający prawo szariatu przed prawem francuskim. Co gorsza, połowę tej grupy stanowią ludzie, którzy nie ukończyli jeszcze 25 lat. Kolejne 25 proc. badanych deklaruje, że prawo szariatu jest dla nich ważne, aczkolwiek akceptuje (do czasu?) zasadę świeckości państwa francuskiego i jest przeciwnikami poligamii oraz zakrywania twarzy przez kobiety. Logiczne byłoby odczytanie tych liczb – a zwłaszcza dużo większego radykalizmu młodszego pokolenia – jako porażki francuskiego modelu integracji imigrantów z krajów muzułmańskich i ich potomków. Jednak autorzy badania i mainstreamowe media wolą w tym widzieć potwierdzenie swojej tezy, że możliwy jest francuski model islamu, skoro ponad dwie trzecie francuskich muzułmanów to nieradykałowie.

Olivier Bault

za:niezalezna.pl/86393-kubel-zimnej-wody-dla-zwolennikow-multi-kulti

Copyright © 2017. All Rights Reserved.