Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

M. Gralik: Halloween to pseudo święto, które stoi w sprzeczności z polską tradycjąKurator oświaty z województwa kujawsko-pomorskiego ostrzega szkoły przed Halloween. Zaznacza, że jest to pseudo święto, które stoi w sprzeczności z polskimi zwyczajami.

Kurator oświaty Marek Gralik skierował list do dyrektorów szkół, nauczycieli i wychowawców, w którym wyraził opinię na temat organizowania zabaw halloweenowych w szkołach.

„Zbliża się 1 listopada, który w naszej polskiej tradycji jest czasem zadumy i wspomnień o tych, których już wśród nas nie ma. Niektóre szkoły w ramach przygotowań do tego dnia porządkują cmentarze, szczególnie żołnierzy poległych w walkach o wolność Ojczyzny” – pisze w liście kurator.

Marek Gralik wyraził jednak obawy, że w całkowitej sprzeczności z polskimi zwyczajami, mniej więcej w tym samym okresie w innych placówkach, obchodzony jest Halloween. To w sztuczny sposób przenoszone na polski grunt obce naszej kulturze, anglosaskie pseudo święto czyni pewne zamieszanie w umysłach dzieci i młodzieży.

Kurator podkreślił, że mówienie o Halloween w charakterze informacyjnym, szczególnie na lekcjach języka angielskiego, wynika z potrzeby poznawania zwyczajów panujących w kraju, którego języka się uczy.

Marek Gralik ma w tym doświadczenie, ponieważ przez 30 lat uczył właśnie języka angielskiego. Na koniec listu zamieszczonego na stronie kuratorium zwrócił się do rodziców, by pomogli szkole dokonać właściwego wyboru.

za:www.radiomaryja.pl/informacje/m-gralik-halloween-pseudo-swieto-ktore-stoi-sprzecznosci-polska-tradycja/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.