Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Warsztaty WSKSiM w Kielcach. KOD zorganizowało demonstracje

Dziś w Kielcach odbyły się warsztaty „Nowe widnokręgi – zrozumieć media” organizowane przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach. Na warsztatach zjawili się również członkowie Komitetu Obrony Demokracji, którzy chcieli zakłócić ich przebieg.

W szkoleniu wzięli udział przedstawiciele Katolickiego Liceum im. św. Stanisława Kostki, Centrum Kształcenia Awans, V LO im. Piotra Ściegiennego, VI LO im. Juliusza Słowackiego w Kielcach, VII Technikum Informatycznego im. Hauki-Bosaka oraz I LO im. Stefana Żeromskiego, Zespół Szkół Przemysłu Spożywczego.

Pierwszy wykład dotyczył podstaw przekazu telewizyjnego. Wykładowcy Paweł Kania oraz Waldemar Gumowski pokazali jak działa Greenbox oraz sztuka montażu. Na drugiej części warsztatów uczestnicy pogłębili wiedzę odnośnie ważnej roli światła i makijażu oraz siły przekazu w telewizji. W trzeciej części Paweł Bielicki poprowadził zajęcia, w których pokazał sposoby opracowania ścieżki dźwiękowej. Monika Zybajło i Kornelia Młynarczyk wyjaśniły czym jest: informacja, perswazja, opinia, manipulacja, propaganda.

Na koniec grupa młodzieży tzw. Spec Grupa miała szansę przedstawić wyniki swojej pracy. Zaprezentowali materiał prasowy, telewizyjny, radiowy i fotograficzny.

– Warsztaty te są treściwe, pokazują co się dzieje w mediach. Podczas warsztatów dowiadujemy się w jaki sposób media nie przekazują do końca prawdy. Ślą przekaz w zależności od sytuacji, pokazują w innym świetle, tak, aby odbiorca myślał według myśli nadawcy – tłumaczy Weronika z technikum im. Mikołaja Kopernika.

– Same wykłady były dosyć interesujące, wykładowcy w profesjonalny sposób przybliżyli nam wiedzę na temat, jak nie zostać zmanipulowanym przez media. Ponadto nauczyłem się, że można zostać tak zmanipulowanym, że do końca jesteś przekonany tym, że informacja którą usłyszałeś jest prawdą. Jedyne moje zastrzeżenie jest takie, że nasi ukochani KOD-owcy musieli robić szopkę przed samym Wojewódzkim Domem Kultury – wypowiedział się Dominik.


za:www.radiomaryja.pl/informacje/warsztaty-wsksim-kielcach-kod-zorganizowalo-demonstracje/

Copyright © 2017. All Rights Reserved.