Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Kosiarze umysłów

MEN bagatelizuje praktykowane w szkołach, a oparte na hipnozie metody nauczania języków obcych „Relaksacyjne” metody lekcji nauki języka obcego działają na podświadomość i wprowadzają ucznia w stan autohipnozy – ostrzegają eksperci. Chodzi o metodę „błyskawicznej” nauki języków obcych o nazwie SITA. Jest ona popularyzowana w co najmniej kilkunastu polskich szkołach, nauczyciele wprowadzają ją w ramach zajęć dodatkowych. Szkoła zawiera umowę licencyjną ze spółką SITA, a na prowadzenie zajęć musi mieć zgodę kuratorium i rodziców.

– Przeszliśmy dwudniowe szkolenie na prowadzenie takich zajęć. Zostaliśmy upoważnieni do ich prowadzenia przez rok. Korzystamy z podręczników, które dostarcza nam firma SITA – informuje jedna z nauczycielek Gimnazjum nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczytnie. Metoda jest stosowana, mimo że – jak przyznaje sama firma – nie ma żadnych badań naukowych potwierdzających, że można ją wykorzystywać w przypadku dzieci i młodzieży.

za:www.naszdziennik.pl/polska-kraj/171043,kosiarze-umyslow.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.