Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Biskup pobity podczas mszy świętej w USA

W Newark w stanie New Jersey pobito katolickiego biskupa podczas mszy świętej. Ks. bp Manuel A. Cruz został w sobotę napadnięty przez 48-letniego mężczyznę.

Napastnik dopadł go przy oltarzu w bazylice katedralnej Najświętszego Serca w Newark. Bił go po twarzy. Biskup stracił część zębów, trzeba było też założyć mu na twarzy szwy.

48-latek został bardzo szybko aresztowany. To niejaki Charles Miller, bez przeszłości kryminalnej. W czasie napaści w kościele były służby policyjne zapewniające bezpieczeństwo kościołowi.

Jak powiedział rzecznik archidiecezji New Jersey, pobicie biskupa wszystkich ogromnie zaskoczyło.

za:www.fronda.pl/a/biskup-pobity-podczas-mszy-swietej-w-usa,86617.html

Copyright © 2017. All Rights Reserved.