Witamy serdecznie na stronie internetowej Oddziału Łódzkiego
Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy.

Mamy nadzieję, że ułatwimy Państwu docieranie do rzetelnej informacji. Tutaj chcemy prezentować wielkość oraz problemy naszego Kościoła, zagadnienia społeczne, cywilizacyjne, publikacje członków Stowarzyszenia, stanowiska w ważnych kwestiach. Nie będziemy konkurować w informacjach bieżących z innymi portalami (niektóre z nich wskazujemy w odnośnikach), natomiast gorąco zapraszamy do lektury wszystkich tekstów - ich aktualność znacznie przekracza czas prezentacji na stronie głównej. Zachęcamy do korzystania z odnośników: "Publikacje" i "Polecane". Mamy nadzieję na stały rozwój strony dzięki aktywnej współpracy użytkowników. Z góry dziękujemy za materiały, uwagi, propozycje.
Prosimy kierować je na adres: lodz@katolickie.media.pl

Jednak można uwalniać przestrzeń publiczną od pornoaktorów

/.../ Zdecydowana postawa Jacka Kurskiego! TVP zrywa współpracę z aktorką, która w sztuce "Klątwa" zbezcześciła postać św. Jana Pawła II
Jak dowiaduje się portal wPolityce.pl, Jacek Kurski zdecydował o zerwaniu współpracy przez TVP z aktorką Julią Wyszyńską.

Aktorka „zasłynęła” haniebną rolą w sztuce „Klątwa”, którą wystawia Teatr Powszechny w Warszawie (finansowany i nadzorowany przez platformerskie władze Warszawy). W granych przez siebie scenach imituje seks oralny z papieżem Janem Pawłem II.

W innej scenie zbiera pieniądze na zabójstwo Kaczyńskiego.

Sama Wyszyńska tak mówiła o tej roli:

Oliwer [Frljić, reżyser], znając moje poglądy, zaproponował mi scenę, w której miałam zbierać pieniądze na zabójstwo Kaczyńskiego i miałam w tej scenie zapytać was, czy chcielibyście przeznaczyć pieniądze na ten cel i sprawdzić, czy nadal będziemy w ramach działania artystycznego, w tym przypadku spektaklu teatralnego. Co się okazuje, naprawdę można znaleźć człowieka, który może to zrobić za 50 tysięcy euro, czyli tanio.

Następnie dodała, że „ponieważ prawo zabrania jej nawoływania do popełnienia zbrodni na prezesie Prawa i Sprawiedliwości, nie spełni się jej wielkie marzenie”.

Komentując decyzję o zerwaniu współpracy z Wyszyńską prezes TVP Jacek Kurski powiedział nam:

Ta pani sama podjęła decyzję o zerwaniu współpracy z TVP dokonując aktu zbezczeszczenie postaci świętego Jana Pawła II. Takich rzeczy nie można akceptować.

Wyszyńska - która miała kilkutygodniową przerwę w serialu „Na dobre i na złe” - nie wróci więc już do tej produkcji. Decyzję prezesa Kurskiego producent telenoweli przyjął do wiadomości.

Polecamy recenzję Piotra Zaremby: Cyniczna operacja, ale i amok. Wrażenia z „Klątwy”

autor: Zespół wPolityce.pl wobec-skandalicznego-spektaklu-teatru-powszec

za: http://wpolityce.pl/media/328818-tylko-u-nas-zdecydowana-postawa-jacka-kurskiego-tvp-zrywa-wspolprace-z-aktorka-ktora-w-sztuce-klatwa-zbezczescila-postac-sw-jana-pawla-ii

Copyright © 2017. All Rights Reserved.